Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirkepörköltöt akarok készíte...

Csirkepörköltöt akarok készíteni, a lényegét tudom, de nem tudom mennyi vizet tegyek rá! Lepje el a víz, vagy nem?

Figyelt kérdés
Honnan fogom tudni mikor mennyi kell?
2016. dec. 16. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha induláskor az "éppen pont ellepi" szint legyen meg.

Előfordul főzés közben, hogy enged magából egy kis vizet, ezért utána várd meg, hogy forrjon-főjön egy kis ideig. Ha később még szükséges, majd tudsz utána tölteni.


Általában az. u.n. bolti (ketrecesen nevelt) csirkék gyorsan főnek, ha egyszerre sok vizet öntesz rá, meglehet, hogy híg lesz a pörkölt leve. Ezért légy vele óvatos.

Ha szabadon nevelt csirke, annak szívósabb a húsa, több idő kell míg megfő.

Esetenként ellenőrizd villával a húsát.

2016. dec. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Csinálj egy kis hagymás, lecsós alapot és valószínűleg nem is kell víz. Ami a zöldségekben meg a húsban van elég, nem kell vizezni, főjön a saját levében, finomabb is lesz.
2016. dec. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Semennyit. A pörkölt azért pörkölt, mert a saját levében puhul, pörkölődik a hús. Fedő alatt, gyakori kevergetéssel.Nem pedig vízben fő.
2016. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Na, a hülyeség 100 % - on, a jó válaszok meg lepontozva.


Milyen marhaság már vizet önteni a pörköltbe, főleg csirkébe.


Főleg, hogy ellepje, az valami leves lesz már, nem pörkölt. Ki van zárva, hogy a csirkehúsban ne legyen elegendő vízmennyiség, főleg ha hagyma, paprika, kis paradicsom is van alatta, bőven meglesz a leve.


De hát nem vagyunk egyformák, ha valaki úgy szereti, öntse csak fel jó gazdagon vízzel a pörköltjét, biztos jó guszta lesz.

2016. dec. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Képzeld el, HaKapEszikMóricka!

Bizony-bizony öntünk vizet minden féle-fajta pörköltre, miután átforgattuk a dinsztelt hagyma-zöldpaprika ágyon úgy, hogy kiadta a saját levét!!!

És utána öntöttünk, öntünk még rá annyit, hogy "éppen ellepje"!


Nem tudom nálad milyen a pörkölt, én a körömpörköltet is így főzöm, és bizony-bizony aki eszi, annak igencsak összeragad a tíz ujja, ha nem vigyáz rá, tehát nem leves lesz, hanem jó sűrű szaftja lesz. Talán meg kellene tanulnod főzni neked is!

2016. dec. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

5.


Tőlem, nekem mindegy. Döntsd csak a vizet a pörköltödbe.

2016. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2016. dec. 17. 21:26
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös: Nincs igazad. A körömpörkölted pedig a disznó bőréből és csontjából fiFŐTT zselatintól ragad össze, nem pedig azért, mert jó technikával készíted.


"Meg kellene tanulni főzni"

2016. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!