Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a trükkje a babnak, hogy...

Mi a trükkje a babnak, hogy ne legyen extrém módon hashajtó hatású?

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy régen nem volt semmi bajom a babbal, ettem töménytelen mennyiségben, aztán pár évig szinte egyáltalán nem, most pedig sokszor főzök magamnak babot, de meghajt, tehát ilyen 4-6 órán belül már kikéri magát a hasamból mindenféle érthetetlen ok nélkül. Tudom, hogy puffasztó hatású meg minden, de régen nem volt vele problémám.

Lehet, hogy az a baj, hogy habarás nélkül készítem el, vagy kenyér nélkül eszem, esetleg egyszerre túl nagy adagot?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. nov. 8. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem próbálkozz probiotikummal.
2016. nov. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
A bab tartalmaz egyfajta méreganyagot, de a különböző babfajták eltérő mennyiségben. Ráadásul az emészthetetlen maghéj hatalmas tapadási felületet nyújt a bélbaktériumoknak. Ezért ajánlják a főtt bab lepaszírozását (a maghéj eltávolítását).
2016. nov. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Be kell áztatni, mielőtt elkezded főzni. Amióta beáztatom nekünk nincs olyan gond, hogy meghajt, vagy gázosítana.
2016. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Ez valami egyéni érzékenység, ami kialakult nálad, ami akkor is lehet, ha korábban nem volt.

Nagyon jól főzd meg, mert kissé ropogósan maradt bab is okozhat problémát. És lehet, hogy az adaggal is baj van, esetleg túl sokat eszel belőle egyszerre.Váltogasd a fajtákat is.

Magadnak kell kitapasztalnod, és, ha nem múlik a probléma, akkor el kell hagynod a babot. Bab nélkül is van élet :)

2016. nov. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Az " extrém módon hashajtó hatású " az nálad folyamatos fo.ást jelent ?, mert a 4-6 óra múlva jelentkező székelés teljesen normális, mert az emésztés már megtörtént, a salak a belekbe kerül, és mivel a bab igen rostos, ott már bántalmat okoz, szélgörcsöt, hasfájást.Teljesen normális, ha a szervezet meg akar szabadulni a felesleges nyomástól.

De a hasmenés nem jellemző a babtól.

2016. nov. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Öntsd le az első főzővizet.
2016. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szódabikarbónás vízben áztatom egy éjszakát, másnap leöblítem és ezután teszem fel főzni.
2016. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A hosszú áztatási idő meghozta a hatását, én is arra tippelek a tapasztaltak alapján, hogy a babszemek héja jó felület a kellemetlen hatást előidéző baktériumok számára (régebben a bab fogyasztása után még 2-3 nappal is tisztán látható volt a székletben a bab héja [bocs, ha ez gusztustalan, de szerintem nem csak a bevitt hanem az eltávozott ételre is érdemes odafigyelni, ha érteni akarjuk szervezetünk működését]).

Viszont egy másik dolog, amire felfigyeltem az volt, hogy a múlthéten például babgulyást főztünk bográcsban baráti társasággal, nekem harmadik napja megy a hasam, mert a konzervbabot csak 5-10 percig főztük. Mindenki evett belőle, de csak nekem csinált bajt - ergo az én beleim nem bírják már a babot, csak ha nagyon alaposan van megfőzve és nagy odafigyeléssel van elkészítve.

2017. ápr. 18. 11:56
 9/9 anonim ***** válasza:

A babban lévő szénhidrátokkal nem tud a szervezet mit kezdeni, egy bizonyos baktérium törzs jelenléte kell a bélben ahhoz, hogy az lebontsa nekünk általunk emészthető egységekre...

A hosszan áztatott babban megkezdődnek a csírázási folyamatok, amik szintén lebontják az összetett szénhidrátokat...

Ahhoz, hogy semmi baja ne legyen a belünknek a babtól sok babot kell enni, hogy ezek a baktériumok elszaporodhassanak... aki ritkán eszik babot, az ezért fingadozik meg fosik...

2017. ápr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!