Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Németországban a barna szószt...

Németországban a barna szószt és a dobozos "zsemlemorzsás golyókat", hogyan kell elkészíteni?

Figyelt kérdés

A legútóbb láttam Németországban a dobozos szószokat, de nem tudom, hogy hogyan kell használni.

Illetve találtam ilyen dobozos zsemlegombóc szerűségeket, de ezeket se tudom, h hogyan kell megcsinálni, a doboz hátulján található leírást pedig nem egészen értem..



#barnaszósz
2016. aug. 8. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Eredeti német gombóc készítése. Húsételek mellé köretként készítik, és valóban valami mártást adnak mellé.


[link]


Itt az élesztős gombóc = Hefeknödel,

a Kelt gombóc = Gegangene Knödel receptje,


és a link alján a barna savanyú mártás receptje!

2016. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Első vagyok!


Nővéremék kiutaztak Németbe távoli rokon látogatásra. Ott az a szokás, hogy ebből a gombócból annyi db-ot készítenek, ahányan az asztal körül fognak ülni.


Sógorom (nem igazán akart enni ebből a gombócból) addig-addig forgatta a villával, szerencsétlenkedett vele, míg az nagy ívben a szőnyegen landolt...a háziasszony pedig szégyellte, hogy nem tud helyette másikat adni. :))

2016. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Ugyan már, mi baja lesz egy szőnyegnek, ha 1 db. zsemlemorzsás gombóc landol rajta???

Veled még sosem fordult elő, hogy valami leesett a szőnyegre?


Egyébként te is balkáni vagy ezek szerint, mert itt élsz közöttünk, és a stílusod eléggé balkáni...

és persze azok a Németben élő rokonok is innét mentek ki, tehát nem volt semmi gond a származást illetően.

2016. aug. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Elsö: az nem igaz, hogy ebböl EGYET adnak fejenként Németországban, az a levesbe való gombóc, de az meg 8 cm átméröjü. A húshoz adott gombócok jóval kisebbek és fejenként legalább 5-6-ot számolnak.


Mivel 20 éve élek egy német családban, ezért csak jobban tudom, mint te, aki "valakitöl hallottad".

2016. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedvs Ötödik válaszoló!

A levesbe való gombóc receptjét letudod írni? Esetleg a húshoz adottakat?

Köszönöm az elsőnek is a választ :) Amilyen recepteket lehet, beakarok gyűjteni. :)

2016. aug. 8. 20:30
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Nem akarok kötözködni!

Nem "valakitől hallottam", hanem a nővérem mesélte, aki ott volt.

1. Miért talált volna ki egy ilyen hazugságot, ha nem történt meg?

2. Ez nem az elmúlt 20 évben történt, hanem kb. 50 évvel ezelőtt, még a 60-as években.

3. Az akkori NDK-ban még valószínű, hogy valóban az volt a szokás, hogy csak fejenként 1-1 db-ot készítettek.


Másrészt, ha már 20 éve odakint élsz, neked kellett volna az első válaszolónak lenned, aki a kérdésre válaszol, és nem azzal foglalkozni, hogy mások LOL-ban mit írnak, és mit nem!

De úgy látom, ez eddig eszedbe sem jutott!!

Vagy mégsem élsz/laksz már 20 éve németben??

2016. aug. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"1. Miért talált volna ki egy ilyen hazugságot, ha nem történt meg?

2. Ez nem az elmúlt 20 évben történt, hanem kb. 50 évvel ezelőtt, még a 60-as években.

3. Az akkori NDK-ban még valószínű, hogy valóban az volt a szokás, hogy csak fejenként 1-1 db-ot készítettek."


1. Sokan írnak/mesélnek olyanokat Németországról, ami nem igaz, csak másoktól hallott áltörténeteket terjesztenek. (Most nem konkrétan a növéredre gondolok, hanem általánosságban)


2 -3. Az ezelött 50 évvel és az NDK-ban nem mérvadó a mai németorszagi szokásokra. (Gondolj bele, hogy MO-on sem az ezelött 50 évveli szokások a jellemzöek)


"Másrészt, ha már 20 éve odakint élsz, neked kellett volna az első válaszolónak lenned, aki a kérdésre válaszol, és nem azzal foglalkozni, hogy mások LOL-ban mit írnak, és mit nem!"


Mivel nem láttam korábban a kérdést, ezért nem tudtam korábban válaszolni rá, mert idöutazni nem tudok.


"De úgy látom, ez eddig eszedbe sem jutott!!"


DE, eszembe jutott és a kérdezövel már tisztáztuk is a témát!


"Vagy mégsem élsz/laksz már 20 éve németben??"


EZT miböl gondolod?????

2016. aug. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!