Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek és süssek a "vendég...

Mit főzzek és süssek a "vendégeimnek"?

Figyelt kérdés

SZombaton lakás nézőbe jönnek a bátyámék (mivel családtagok ezért tettem idézőjelbe a vendégeket)

MI ketten leszünk a párommal, a bátyám, a felesége és a 2gyerkőcük (az egyik3 a másik 7éves)


Szeretnék sütni sütit is, arra még csa-csak van ötletem...

de ebédeltetni is szeretném őket.



Rántotthús, pörköltek, halételek,fasírt kizárva

Más kitételem nincsen. Extra gyorsnak sem kell lennie, reggel lesz időm, délutánra jönnek.

Szeretnek enni, de a fenti ételeket nem szereti mindenki közülünk, így nem akarok pl 4félét csinálni hogy mindenkinek megfeleljen.


2016. júl. 5. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Hűtött gyümölcsleves

Rántott karfiol, cukkini hasonlók rizi-bizivel

Töltött paprika/paradicsomos húsgombóc


Tepsiben sült csirke krumplival, egyéb zöldségekkel, salátákkal = uborka, paradicsom, vegyes zöldsaláta

2016. júl. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mebbyire ciki édességnek ilyenkor, de palacsintára gondoltam desszertnek. Mindenki szereti...ugy izesiti ahogy akarja és frissen finom
2016. júl. 5. 17:03
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem ciki, ha szeretitek, és a gyerekek pedig főleg imádni fogják.

Lehet sok gyümölccsel tölteni, esetleg fagyival is tálalni.

Rengeteg változatban elkészítheted.

Kaján még gondolkodom :)

2016. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom mindkettotoknek. :)
2016. júl. 5. 17:19
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Lasange.Azt általában a gyerekek is szeretik.
2016. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is tökéletes a palacsinta, csak most a pudingos és hasonló krémeset mellőzném, a meleg miatt.


Persze ha a palacsinta mellé még fejenként 1-1 pohárkrémet is készítel, azt behűtve, tejszínhabbal a tetején, ha szeretik az ilyesmit. A gyerekek biztos örülnek neki.

2016. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Ha azt írod, hogy délután mennek, esetleg én valami hideg töltött húsban gondolkodnék. Töltöttcsirke, dagadó, göngyölthús, akár kétféle töltelékkel. egyik mondjuk májas-gombás, a másik zöldséges (borsó, kukorica, piros kalif.paprika kockák, sárgarépa stb. Ez lehet pl mexikói vegyes mirelitből, párolva. )Nagyon szépen lehet feldarabolva, szeletelve szervírozni, bármelyik húsfélét választod.

Mondanám a majonézes salátákat, de lehet, hogy nagyon meleg lesz, így inkább többféle vegyes friss salátát, a gyerekeknek paradicsomsalátát ajánlanék.

Hideg sülttel kényelmesebben felkészülhetsz, és lehet, hogy a vendégek is jobban örülnek, mint a meleg ételnek.

Persze előételnek lehetne, egy vegyes sajttál, paradicsommal, uborkával, olajbogyóval, bazsalikommal.

A palacsinta mellé esetleg egy hideg vegyes gyümölcssaláta üdítőleg hatna.

2016. júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Végre valaki aki nem rántott hússal tömi a vendégeit :) (Múlt héten sokat voltam vendégségben minden egyes helyen rántott hús volt.)

A palacsinta tökéletes desszertnek. Levesnek én valami egyszerű krémlevest csinálnék piritott kennyérrel (pl. burgonya, cukkini nagyon finom, vagy répa, cukkini).

Nem tudom nálatok milyen ételek a menők, de én max. kis apróságokat csinálnék pl. tapas.

Ha mégis bőséges kaját szeretnél (szerintem nyáron a melegben nem feltétlenül kívánja az ember) akkor talán grill vagy bogrács (ha van kerted) vagy simán sültek, zöldséggel.

2016. júl. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek.

:)


Nos... Elegge nem vendegeknek valo etel... Se mivel csak a batyam es nem azbelnok..igy gondoltan egy gyros bulira.

Sutnekbtortilla lapot (sajat recept) melle friss forro fuszeres gyros husit +salatakat talkakban..es tehet bele mindenki amit akar ...


Sajnos tarsashazban lakunk. Erkelyunk nincsen. Csak francia erkely. Azon meg semmit nem tudunk csinalni.

2016. júl. 5. 19:01
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszi a gyumolcslevest es az egyeb kremleves otleteket is.

De pl. A parom alapbol utalja a gyumolcslevest.

Kremlevesbol en a sajt es fokhagymat szeretem.. A gyerekek egyiket se.


Nem egyszeru :D

2016. júl. 5. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!