Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » BBQ füstöléshez, offset...

Serin kérdése:

BBQ füstöléshez, offset smoker-ben sütéshez hol lehet tisztességes minőségű fát venni?

Figyelt kérdés

Egy ideje próbálok offset smoker-ben sütögetni, viszont sajnos csak az Obiból tudok tűzifát venni, aminek a minősége bizony eléggé változó, egyszer vettem nagyon jót, de a legtöbb esetben füstöléshez használhatatlan.

Tudja valaki, hol lehetne füstöléshez megfelelő minőségű fát venni, kis tételben?


2016. jún. 22. 17:07
 1/2 anonim válasza:
nem kell fával tüzelned, elég ha veszel chips-nek nevezett faforgácsokat. Ezek többféle fából lehetnek( cseresznye, alma , stb). Én azt javaslom, hogy használj brikettet, vagy faszenet, és adagolj hozzá ebből a cuccból. én így használom a smokeremet, és frankón működik. Egyébként meg ha fával tüzelsz, akkor sokkal magasabb a hőmérséklet, ami a smokereknél nem jó, hiszen a lényeg az lenne, hogy sokáig , lassan sütni(110-150 celsius)
2016. jún. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, a gömbgrillen én is úgy csinálom, ahogy írod. De mivel ez egy offset smoker, ezt fával kellene fűteni. Amúgy próbáltam itt is faszenet használni, ahogy írod, de az olyan kevés hőt adott le, hogy meg sem sült a hús rajta.

Meg hát azért is vettem offset smoker-t, hogy fával tüzelhessek benne - csak arra nem számítottam, hogy ennyire rossz fát tudok csak venni.

2016. jún. 26. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!