Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » CUKRÁSZ KÉRDÉS. Ezeket a...

CUKRÁSZ KÉRDÉS. Ezeket a díszeket miből kell csinálni?

Figyelt kérdés

Anyukámnak szeretnék egy ilyen tortát sütni. A fondant bevonat okés, viszont a rajta levő fekete díszt, illetve a virágokat nem tudom, miből kéne elkészíteni. Ha a fekete díszt cukormázból csinálom akkor félek, hogy a fondant átázik. A virágot pedig nem tudom, miből kéne. Talán vajból?

Ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönöm! :)

Itt a torta:

[link]



2016. jún. 2. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

A virág szerintem selyemcukorból van így első látásra. Vajból semeddig sem maradna meg.


[link]



A fekete szerintem sima cukormáz lehet

2016. jún. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A virágokat vajkrémmel tudod megcsinálni,persze nagyon kell figyelni hogyan csinálod mivel eléggé nehéz. Sok sikert a tortához :)
2016. jún. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Valószínű, hogy vajból + cukorból csinálom meg, vettem is habnyomót :)ez a selyemcukor viszont szuper ötlet, ki is fogom próbálni hamarosan, csak nem élesben :)
2016. jún. 2. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:
A virágok vajkrémből vannak(vaj+cukor).Ami a videón van,az karamell virág,amit tisztított cukorból(izomalt) némi borkősav és esetleg némi glükóz hozzáadásával forralnak fel kb.160 fokra,és színezik és húzzák....Természetesen az izomalt helyett hagyományos cukrot is lehet használni,de nehezebb vele dolgozni,ill. kevesebb ideig bírja amikor kész van a a virág stb...
2016. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dnyepropetrovszk ***** válasza:

A fekete csipkedíszítést szerintem glazúrból kellene csinálnod. Tojásfehérjét átszitált porcukorral kikeverteted, adsz hozzá néhány csepp citromlét vagy ecetet, hogy ne kristályosodjon ki. Ez lenne az alap, ezt utána kedvedre színezheted, gél állagú festék a legjobb választás, mert az ilyen hozzáadásával nem változik meg a glazúr állaga. Amíg nem használod a glazúrt, célszerű nedves ruhával letakarni az edényt, hogy ne száradjon ki, mert különben ha megszárad a teteje, már nem fogod tudni úgy használni (olyan mintha csomós lenne, és nem tudsz vele szépen díszíteni).


A virágok szerintem is vajkrémből készültek. Semmi esetre sem karamellből... ezek szerint az első válaszoló még nem látott valódi karamelldíszeket, hiszen azok nagyon nem úgy néznek ki, mint a képen látható virágok.

Nagyon mutatósak az igaz, viszont szerintem nem ilyen időjáráshoz valóak a vajkrém díszek, ilyen melegben könnyen olvadnak. Nem azt mondom, hogy elfolyósodik az egész, de nagyon képlékeny anyag, így pedig nem lesz túl tartós.

[link]

2016. jún. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma készül az alkotás, végül a fekete csipkét glazúrból fogom, a virágot pedig vajkrémből :) Köszönöm a segítséget! :))
2016. jún. 4. 08:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha elkészült, egy képet linkelj majd :)
2016. jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!