Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit süthetnék vaj nélkül?

Mit süthetnék vaj nélkül?

Figyelt kérdés
Szerettem volna pudingos, kókuszos sütit sütni, de nincs itthon vaj a piskóta tésztára. Esetleg lehetne a vajat valami mással helyettesíteni? Vagy van valakinek egy jól bevállt krémes, vaj nélküli süti receptje? Lehet sütés nélküli is, mindegy, csak legyen édes és finom. Köszönöm!

2016. máj. 4. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sima piskótát suss, vaj nélkül. Ahány tojás, annyi kanál cukor és liszt
2016. máj. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A piskóta lekvárral, csokival is jó ám, nem kell hozzá vajas krém... A klasszikus piskótatésztában pedig eleve nincs hozzáadott zsiradék, ahogy ezt már írták.


Persze ha a zsíros krémeket szereted, az necces, bár én simán kikevernék tojássárgájákat valamivel (citrommal szoktam), persze nem lesz annyira zsíros, mint ha pluszban még lenne hozzá zsiradék...

2016. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy ha piskóta tekercset készítel, és abba csak a lekvár kell, a tetejére pedig a porcukor...
2016. máj. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már sül is a sütőben és jó illata van! :)
2016. máj. 4. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!