Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig áll el egy krémes...

Szmelcso kérdése:

Meddig áll el egy krémes epertorta a hűtőben?

Figyelt kérdés
Anyák napjára készíteném jövőhéten csütörtökön. Egyszerűen nem tudom vasárnaphoz közelebb tenni, mert pénteken és szombaton is ballagásra kéne mennem. Érdemes megsütnöm csütörtökön? Nem nedvesedik át a piskóta a hűtőben? Vagy inkább hagyjam az egészet?

2016. ápr. 24. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

sztem annyit még kibir de lehet nem lesz ojan friss és több marad neked

én pl szeretem ha meg puhul az alja teteje

2016. ápr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Krémes és gyümölcsös torta max 2 napot bír ki,amúgy is bunkó dolog 3-4 napos tortát ajándékozni.


Süss linzert vagy mézest, azok elállnak vagy kellj fel vasárnap 2-3 órával előbb!

2016. ápr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ragaszkodsz a krémes epertortához, akkor szervezd át a hétvégét, és csak szombaton csináld meg.Képzeld el, hogy nézne ki habos krém, és a szottyadt eper.

Keress valami mást anyák napjára.

Amúgy ballagás után is meg tudod csinálni, bár te tudod, hogy állsz az időddel.

2016. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dnyepropetrovszk ***** válasza:
100%

Be is oszthatod a lépéseket. A piskótát megsütheted 1-2 nappal hamarabb, csak védened kell a kiszáradástól. A cukrászdákban sem aznapi piskótát használnak minden esetben, sőt a dermesztés is egy napig tart, tehát a tortákat általában előzőnap töltik be (kivéve, ha valami tévedés történt és kiderül, hogy aznapra van még egy torta, na akkor töltik be frissen és bedugják a sokkolóba :D). Szóval elméletileg nem lehet baja, ha már hamarabb előkészülsz hozzá. Viszont az sem mindegy, hogy nálad éppenséggel mit takar a "krémes epertorta", ha könnyen romlandó krémről van szó, akkor nem érdemes sokkal hamarabb betölteni, mert meg fog savanyodni a krém, az eper pedig esetlegesen levet ereszt.

Na de ha a helyedben lennék, akkor én biztosan hamarabb megsütném már a piskótát, hogy legalább azzal se az utolsó pillanatban kelljen vergődni.

2016. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van gyüm.tortaformád, akkor van egy szuper receptem. Egy óra alatt caklipakli kész az egész, a pudungba kiraknál egy szép szívet eperből, és bevonnád színtelen tortazselével.

Ha, nincs formád, vagy erre sincs időd, akkor készen is lehet kapni gyüm.torta alapot, abból is elkészíthetnéd.

ha érdekel, bővebben is megírom.

Nagyon sok itteni kérdésre leírtam már ezt a receptem, és több tucat visszajelzést is kaptam, hogy nagyon jó, és nagyon örülnek neki, szóval köszönik.

Hidd el, hogy péntek vagy szombat du. lesz annyi időd, hogy megcsináld, és vasárnap egy gyönyörű gyümülcstortával lepheted meg az édesanyádat.

2016. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Azt hiszem kész a tervem. Sajnos olyat csinálnom lehetetlen, hogy teljes titokban tartsam úgyhogy még szombat este megsütöm a piskótát.

Az 5. válaszolónak: köszönöm,de olyan receptünk nekünk is van. :)

Mégegyszer mindenkinek köszönöm!

2016. ápr. 26. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!