Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy szerettessem meg magunkal...

Hogy szerettessem meg magunkal a leveseket?

Figyelt kérdés
Páromra és magamra főzök majdnem minden nap, egyikünk sem rajong a levesekért, viszont a vitaminok miatt és a telítettségérzet miat fontosnak tartom hogy együnk levest. Hogyan tudnám megszerettetni magunkal? vannak jó receptjeitek? tippjeitek?
2016. ápr. 12. 18:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
Minek a leves? Semmi olyan tápanyag nincs benne, ami más ételben nincs meg.
2016. ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Sehogy. Ha nem szereti valaki, akkor nem szereti. Nálunk évente tán 4 - 5 alkalommal készül leves,
2016. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Miért lenne muszáj levest enni? Nekem, az egész családom szerette, én nem. Le sem ültem, még többiek levest ették.

Szerintem, semmi egészségügyi problémám nem lett ettől. Nagyon akarsz, igyál egy korsó vizet. Vitaminokat, nem csak levessel tudsz bevinni. Sőt, ha jól megfőzöd a zöldségeket benne, nagy része tönkre is megy.

2016. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
A levesben semmi olyan vitamin nincs, ami másban ne lenne.
2016. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Csinálj krémleveseket. Az tartalmaz zöldségféléket, és tejterméket. Bármilyen zöldséget/ karfiol, brokkoli,hagyma,sárgarépa,fehérrépa stb / puhára főzöl, tehetsz bele húsleveskockát. Végén botmixerrel krémesállagúra csinálod, majd öntesz hozzá egy főzőtejszínt, összeforralod és kész.Pirított kenyérrel, pirított baconnal tálalod. Isteni és kiadós.
2016. ápr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Biztos bennem van a hiba, de nem is értem a kérdésed.

Miért is kéne megszeretnetek a leveseket?

A vitaminokat/ tápanyagokat máshogy is be tudjátok vinni, és a telítettségérzést és elérhetitek máshogy.


( Én speciel imádom a leveseket.Képes vagyok a hét minden napján csak azt enni.)

2016. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
1. vagyok. Marha kíváncsi vagyok, hogy miért 0%-ban hasznos a válaszom, ha pont ugyanazt írtam, mint mindenki más...
2016. ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"1. vagyok. Marha kíváncsi vagyok, hogy miért 0%-ban hasznos a válaszom, ha pont ugyanazt írtam, mint mindenki más..."

Te még itt logikát keresel az értékelésben?!

2016. ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%

A levesekben nincs semmi extra vitamin, ha a húsételekhez zöldsöegeket meg salátákat eszel, akkor sokkla több jut a szervezetedbe.


A telítettségérzéshez meg végképp fölösleges, itt is a zöldségkörítés meg a saláta ugyanolyan jól megteszik, csak még hasznosak is.


Ha valaki szereti a leveseket, az egye, de szükség nincs rá!

2016. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%

A telítettségérzet egy dolog (engem aztán nem telít a leves, illetve ha telít is, akkor sem laktat... a testemnek lejön, hogy a semmi kalóriából nem tud működni s tovább tolja az éhségjeleket), de a többiekhez hasonlóan én sem értem, milyen vitamin lenne a levesben, amit ne tudnál könnyedén bevinni másból.

Én szeretem a leveseket, s igenis kellemes, hogy meg tudok enni egy kiló valamit úgy, hogy nincs benne kb. semmi, de élvezetes, úgyhogy hetente eszem levest. De nem ettől várom a komoly tápanyagbevitelt :) A nyers zöldségeim szerintem jobbak, a tipikusan főtt-sült ételeim mellé úgyis nyers kell, hogy C-vitaminhoz is jussak (régimódi vagyok, étellel szeretem bevinni, bocs. van azért aszkorbinsavam, de ritkán jut eszembe).


Sokféle leves van, sokféle stílusban. Nem tudom, mit szerettek, de a levesben tényleg nincs speciális dolog... A sütőtöklevesben az van, mint a sütőtökben. A húslevesben az, ami a húsban, plusz egy kis zöldség. Szóval érted, meg tudod azt enni máshogyan is. A hagymalevesemben pedig pont az van, mint a hagymás rántottámban... Csak tovább tart és teszek bele ecetet :D Szóval nekem élvezetes, de nem vesztek vele semmit, ha nem eszem.

2016. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!