Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem gyorsan fél-egy...

Írnátok nekem gyorsan fél-egy óra alatt elkészíthető ételeket, recepteket?

Figyelt kérdés
Amiket munka után gyorsan el lehet készíteni?
2016. ápr. 12. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Ez nagyon sok idő, nincs is ételem, amihez több idő kell (kivéve, ha zöldséget kell pucolni hozzá).

Az összes fasírtom és tócsnim megvan félórán belül, mondjuk mind zöldséges... A palacsinta is lazán belefér (egy óra alatt még sült padlizsánt is lehet készíteni bele, pedig annak kell idő), az összes általam ismert zöldségétel is, zöldséglevesek...

Sokan pedig tésztaételeket készítenek, ha gyors ételre vágynak.

Húst is lehet sütni akár percek alatt, a lazac pl. ilyen, a többi húst nem igazán ismerem, bár a csirke is tuti gyorsan sül, főleg egy kis filé.

2016. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én most csak egy gyors receptet írnék.


Hozzávalók 4 személyre:


- 50 dkg spagetti

- 40 dkg vékonyra szeletelt sonka

- 500 ml 20%-os tejszín

- 0,5-1 dl tej

- 8 nagyobb gerezd fokhagyma (ízlés szerint lehet több, vagy kevesebb is)

- 1 csokor petrezselyemzöld aprítva

- étolaj

- só


Egy nagyobb fazékban felteszed a vizet a tésztának.

A zúzott fokhagymát nagy serpenyőben olajon picit megpirítjuk (nem túl nagy lángon 3-4 perc). Amíg pirul gyorsan felcsíkozzuk a sonkát, majd az aprított petrezselyemmel együtt hozzákeverjük a fokhagymához, pár percig néha megkeverve ezt is pirítjuk. Ezután felöntjük a tejszínnel, és a tejjel, sózzuk, majd összeforraljuk. Elég ha egyet rottyan, és már kész is.


Tálalhatod úgy, hogy összekevered az egészet a kifőtt tésztával, vagy minden adagra külön teszel a mártásból, ahogy szeretitek. Esetleg szórhatod reszelt sajttal.


Remélem egynek megfelel. :)

2016. ápr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

pont ilyenre gondoltam, köszi szépen második :)

első teis jót írtál de én konkrétra gondoltam

2016. ápr. 12. 17:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Bármilyen krémleves :)

olívaolajon vajat olvasztasz hagymát/fokhagymát/újhagymát/póréhagymát dinsztelsz rajta, hozzáadod a friss zöldfűszereket (pl. burgonyához nagyon jó a rozmaring, gombához a kakukkfű, tökhöz a kapor,paradicsomhoz a bazsalikom és így tovább de variálhatod őket ahogy akarod:), kicsit megpirítod, rádobod a felkockázott zöldséget, sózod (attól levet ereszt), 3-5 percig pirítod, felöntöd annyi vízzel, hogy ellepje, majd zöldségtől függő idő alatt puhára főzöd. Összeturmixolod, kívánt sűrűségtől függően tejjel vagy habtejszínnel krémesíted. Ha savanykásabb ízre vágysz tehetsz bele helyette tejfölt vagy natúr joghurtot. A végén ízlés szerint borsozod.


Bármilyen zöldségből elkészíthető, így lehet belőle brokkoli, karfiol, burgonya, paradicsom, paprika, gomba, sütőtök, cukkini, borsó, répa, karalábé, zeller vagy hagymakrémleves is. Frissen egy kis olívaolajjal vagy más olajjal (pl. tökmagolaj) meglocsolva, vagy esetleg sajttal tálalva isteni. A borsókrémleveshez pl. jók a kékpenészes sajtok is, a répakrémleveshez is jól illenek. Ízlés szerint száraz vörös-vagy fehérborral is fel lehet dobni - pl. paradicsomot vörössel,burgonyát fehérrel. Egy kis pirított baguette-el vagy kenyérrel nagyon laktatóak.

2016. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ázsiai jellegű zöldséges tészta:

-Metélt tészta

-Sütőtök vékonyra vágva 3 perc alatt előfőzve

- Pritamin paprika vékonyra szeletelve

- Hüvelyes bébi zöldborsó

- Bármilyen gomba, akár konzerv is felvágva

-Vékonyra szeletelt répa

(Kiegészíthető csirkehússal is, ha valaki azt szereti, mi vegán esszük.)


Szósz: 4 evőkanál víz, 2 ek szójaszósz, másfél ek mogyoróvaj, 1 ek szezám olaj, fél citrom vagy lime leve, fél ek gyömbér apróra reszelve, 2 ek barnacukor, 1-2 gerezd fokhagyma, kis bors


A szósz hozzávalóit keverd előre össze.

A gombát, zöldségeket (igény szerint először a csirkemellet) serpenyőben pirítsd meg egy kis vízzel úgy, hogy kicsit még roppanósak maradjanak, majd add hozzá az előfőzött tököt és a tésztát is, keverd össze, add hozzá a szószt, keverd megint és kész is. A legfinomabb étel a világon. :D És nagyon gyors.

2016. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!