Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit ajánlotok? Olcsó és...

Mit ajánlotok? Olcsó és könnyű ételek érdekelnének.

Figyelt kérdés

Elköltöztem szüleimtől a szülővárosomba vissza 24 év után.

Nos, eddig sosem kellett magamra főznöm, mostanáig. Eddig a reggelim csak virsliből állt, vacsora szintén, és anyám főzött rám.

Most ez megváltozott. Szeretnék változatosan és egészségesen reggelizni. Miket ajánlotok?

Ebéd: Kezdőnek számítok, krumplipürét tudok csinálni, húst tudok panírozni, tojásrántottát tudok készíteni és még a milánóival is elboldogulok. Ezen kívül mit ajánlotok egy kezdőnek?

Vacsora: Mint említettem ebben is változtatnom kell. Ez is csak virsliből állt eddig.


2016. márc. 29. 07:08
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Eddig ki volt a szakácsod, ki főzött rád hogy este ,reggel VIRSLI volt. Csak azt ne hidd hogy most egy-két jó tanácsból megtanulsz főzni. Legokosabb ha veszel valami kis szakács könyvet és belemélyedsz.
2016. márc. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megnézed a neten a recepteket, és csinálod. Én is úgy szoktam, pedig nem vagyok kezdő. Reggelire amúgy nagy dolgokat nem lehet csinálni, mert nincs idő. Minél többet dolgozol rajta, annál egészségtelenebb lesz. Persze egy bundáskenyér, palacsinta finom, meg az előző este odakészített, frissen kisütött kakaós csiga is, de ha egészségeset akarsz, akkor egyél inkább gyümölcsöt meg zabkását :D
2016. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Beírod a G-be, hogy "olcsó ételek " több tucat jó receptes oldal jön fel, napokig is elböngészhetsz bennük, és tuti találsz kedvedre való kajákat.

Most hirtelen a csirkemáj jut eszembe, 200 ft kb fél kiló. Kiengedve átvizsgálod, nehogy epe legyen valamelyiken, zsiradékon dinsztelj egy jó fej hagymát, dobd rá a májat és fedő alatt süsd át. Ha a beleszúrt villa nyomán nem jön véres lé, akkor jó. Végén sózd, borsozd, egy kis majoranna is nagyon finommá teszi.

Krumlipürével mennyei eledel.

Ha sok egy evésre, a maradékot daráld le, tolj utána 2-3 kemyénytojást, lazítsd egy kis tejföllel, ízesítsd még mustárral, ha kell még utánfűszerezheted.

Két napra biztosan elég vacsorára is. Pirítóson még finomabb.

2016. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

bármilyen leves, paprikás krumpli, rakott krumpli, ezek nagyon egyszerűek, csak össze kell dobálni a hozzávalókat

reggelire is összedobhatsz egy tejbegrízt, ha van kedved, menj a piacra, vegyél zöldségeket, egyed a virsli mellé (retek,hagyma,paradicsom,paprika), a Lidl-ben vannak olcsón finom gabonapelyhek, azokat is eheted

2016. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!