Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek rizsből, sertéscomb...

Mit főzzek rizsből, sertéscombból ebédre?

Figyelt kérdés
Esetleg valami jó piláf-recept, de részletesen, mert még azt sosem készítettem. Egyáltalán meg kell főzni a rizset előre mielőtt berakom sülni? Más recept is jöhet, nem csak piláf.
2010. márc. 31. 11:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Darált sertés hús is van itthon, meg füstölt szalonna....
2010. márc. 31. 11:07
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Húsos zöldséges rizs

Tedd fel a húst felkockázva,a rizs 3x-o mennyiségű vízében,h legyen mit elfőjön,sózd,tegyél bele ízlésetek szerinti fűszereket/ bors,kömény ,majoranna,stb/,én szoktam húsleveskockát tenni bele, ha kész a hús tedd bele a rizst,vele együtt a zöldségkeveréket/mexikói,borsó,kukoricca/ami van otthon.Főzd forrás után tartalékon pár percig,kb.5-10,aztán takard le ,hagyd a rizst duzzadni. Nagyon fincsi kaja:)

2010. márc. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia! én biztosan egy jó kis bácskai rizseshúst csinálnék belőle. a szalonnát kiolvasztani, jó sok hagymát rá, rá a husikockákat és fehéredésig párolni.

ha elfőtte a saját levét jóféle pirosparikával megszórni, és rövid lével puhára párolni.a vége felé

egy kis lecsót bele.

a rizst félkészre párolni, és a lecsós húshoz keverni,lefedni és hagyni, hoyg a rizs tovább puhuljon a szaftban.úgy jó, ha jó szaftos, nem száraz.

a végén megborsozni.

üdv.

2010. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a rizseshúsra adom a voksom!!!:)
2010. márc. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Pizzát.
2010. márc. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!