Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok néhány ételt a...

Ajánlanátok néhány ételt a krumplin és husin kívül?

Figyelt kérdés

Mindig nagy dilemmába vagyok főzés terén. Párommal úgymond főétkezésekkor szinte mindig husit eszünk krumplival. Nyilván variálom hogy egyszer sült krumpli, máskor főtt, egyszer csirkemell rántva, natúran, máskor karaj sütve, brassóinak stb szóval értitek. De nemigen eszünk mást. Nagyon néha rizst, sóskát, lencsefőzeléket, tojást, lecsót, meg kb hetente-kéthetente egyszer valamilyen tésztát. De kb ezekben ki is nerül a változatosság. Párom imádja a krumplit szóval simán elélne csak azon. Viszont azért azt én is belátom hogy nincs ez így jól.

Tudnátok néhány receptet ajánlani?

Sajnos zöldségeket nemnagyon szeretjük. Karfiol, brokkoli, borsó, bab mind kilőve.


2016. febr. 19. 08:32
 1/9 acelsziv ***** válasza:
100%

csinálj ragut rizzsel. Vagy gombát.

Amúgy nem ártana megbarátkozni a zöldségekkel.

Paradicsomos húsgombóc? Káposztás tészta?

2016. febr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Szoktunk enni halat. Pl. makrélát könnyű finomra megcsinálni, csak befűszerezed (só, bors, kakukkfű, rozmaring, citrom), teszel alá-fölé egy kis vajat, és sütőpapíron betolod a 180 fokos sütőbe 20-30 percre. Pisztráng szintén, de annak szerintem ennyi sem kell, azt le is fedheted egy időre alufóliával, mert szárazabb.


Szoktam csinálni curryket, én szeretem az indiait, bár az én párom annyira nincs oda ezekért, de megeszi, és aztán azt mondja, ízlik neki. Abba akár a kész szósz is jó lehet, ki kell tapasztalni, melyik hogy ízlik, de meg is csinálhatod magam, egy alternatív pörkölt tkp. Tikka masala, korma, balkan stb. Ezeket rizzsel kell enni.


A tésztákat mi nagyon szeretjük. A legegyszerűbb: sok olíván meg kell pirítani sok fokhagymát és csilit, mehet bele só, frissen őrölt bors, a végén friss petrezselyem is. Ezt a trutyit kell összekeverni frissen kifőzött spagettivel vagy más tésztával. Van, hogy teszünk bele kagylót és lime-ot, mehet a tetejére parmezán stb. Lehet szerintem más herkentyűvel is csinálni, rákkal pl. Ezek jól bírják a fokhagyma-csili-petrezselyem kombót.


Sok tejszínes tésztát is csinálunk. Pl. fokhagyma olíván, bele tonhal, tejszín, valamilyen sajt, ami süríti (de lehet tojássárgája is), só, bors, kis csili, ezt lehet pl. tagliatellével, de más tésztával is.

Akkor szoktam olyat, hogy csirkemell kockára, valamilyen színes zöldségkeverék (minél színesebb, annál jobban néz ki), ezeket összepirítom, sózom, borsozom, és kis tejszínnel felöntöm, ez is finom tésztával összekeverve.

Ilyen tejszínes izéket magad is kitalálhatsz tésztával.


Szoktam néha köretnek citromos spagettit, tagliatellét is. Meg kell főzni a tésztát al dentére, leöntöd a levét, megy bele egy kis tejszín, egy tojássárgája és pár csepp citrom. Halhoz, natúr csirkéhez elég jó.

2016. febr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

- pörkölt

- levesek

- fasírt

- rizseshús



De egyébként a krumplit is lehet variálni: paprikás krumpli, krumplis tészta, krumplileves, krumplifőzelék, krumplisaláta...

2016. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bulgur

Kuszkusz

2016. febr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy más egészségtelen étel pl. Fasírt, pörkölt, tészta sem fog rajtatok segíteni. Ettől az étrendtől valószínűleg már most elég betegesek, vitaminhiányosak vagytok, a hosszútávú következményei pedig jó eséllyel rák, cukorbegség, szív-és érrendszeri problémák lesz ek.


Zöldséget, gyümölcsöt, tejtermékeket, tojást, olajos magvakat kellene fogyasztAni, minden nap legalább egy kicsit!!


Nem kell babot, borsót, egyebeket enni, ha nem szeretitek, de mi a helyzet a többivel?! Paprika, paradicsom, uborka, olajbogyó, padlizsán, cukkini, articsóka, zeller, karalábé, répa, sütőtök, gomba, káposzta, kel, stb?

Ratatouille, gombapörkölt rizzsel, töltött padlizsán, gombàs rizottó, mozzarellás töltött sült paradicsom, túrós-hagymás töltött paprika, citromos grill cukkini, sütőtökkrémleves, erdei gombakrémleves, sült articsóka, szójaszószos-szezàmmagos grill padliszán, joghurtos rakott cukkini, karalábékrémleves, zellerkrèmleves, parmezános sült kel, stb. Anyi finom zöldséges étel van !!!

És ha lehet, minden nap tízóraira vagy uzsonnára gyümölcs!

2016. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát ha annyira szereti a kruplit, rakott krumpli, vagy töltött krumpli, de lehet gombát is tölteni, vagy apró tököt... palacsintát is hússal, vagy édesen...én vadast is szoktam, igaz ritkán, mert macerás...rizses hús, töltött paprika, tökfőzelék fasírttal...vagy tükörtojással.


Ajánlom a nosalty oldalát, nézegesd, remek kaják vannak, az embernek megjön a kedve a főzéshez.

2016. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Háát pedig tényleg zöldségeket, gyümölcsöket kellene enni, mert ez így nagyon rossz.
2016. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Ez így túl nehéz, soroljak fel sok ételt a szinte végtelenből? Annyiféle van.

Én speciel főleg zöldséget és tojást eszem, ez már így a lehetőségek végtelen tárházát jelenti... Sokféle fűszer és zöldség, elkészítési mód van.

Amiket írtál, az is bőven változatos, de ha neked nem, akkor sem tudom, mit vagytok hajlandók megenni. Zöldséget pl. kellene, tényleg sokféle van s egész más, ha pl. mondjuk tojással, sajttal, krumplival sütitek össze... Savanyúságot, salátát sem esztek a hús és krumpli mellé? Én tudom értékelni a jó húst és a krumplit (bár egyik sincs az étrendemben), de zöldség nélkül meg nem enném, annyira jól ellenpontozzák egymást, nyers lédús, roppanós zöldség a puha főttek mellett, ízre is egész más, valahogy így kerek a dolog.


Végső esetben zöldséget sütiben is lehet enni, a répatorta pl. teljesen jó, de a ti étkezésetekben ez sem hozná el az egyensúlyt, természetesen... :(

2016. febr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

lecsó, tarhonyás hús - vagy slambuc, rakott zöldségek: karfiol, káposzta,zöldbab... bakonyi sertésszelet galuskával, tokányok: borsos, debreceni, hentes - rizzsel vagy tésztával? Szerintem ezek ésszerű átmenetet jelentenének egy változatosabb étkezés felé.

Mondanám, hogy a grillezett zöldségek vagy a cézár-saláta is finomak és megoldható az otthoni elkészítésük, de ha eddig hús-krumpli volt a menü, akkor valószínűleg nem okoznál vele azonnal nagy elégedettséget a párodnál. De talán fokozatosan át lehetne térni egy zöldségben gazdagabb étrendre. Jön a tavasz és a nyár, gyümölcsök szezonja.... esetleg gyümölcsös sütikkel, pudingokkal, gyümölcssalátákkal is próbálkozhatnál a változatosság jegyében :)

2016. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!