Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Minek szokás szerepelnie egy...

Minek szokás szerepelnie egy bőségtálon?

Figyelt kérdés
Jelenleg karácsonyra szeretném a családot meglepni egy bőségtállal, de nem tudom milyen ételeket készítsek hozzá? Sajttal-sonkával töltött hús, rántott sajt, rántott gomba, rizs, párolt zöldség, sült burgonya mindenképp szerepelni fog rajta, de ezen kívül mit ajánlanátok még?

2015. nov. 30. 22:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%
Le lehet csöpögtetni vagy alárakni egy másik tálat. Sőt osztott tálak is léteznek. Micsoda megoldhatatlan probléma...
2015. dec. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 szaszaa11 ***** válasza:
16%
A bőségtálon sosincs saláta. Amúgyis, Nyilvan nem fog a kérdező 15-20 ezer ftert osztott nagyóvát venni egy darab vacsihoz. A saláta teljesen független kell hogy legyen a főételtől... Egyébként, hiába csöpögteti le, ugyanugy fog még levet engedni.
2015. dec. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

A bőségtálon az van, amit ráteszel. Nincsenek szabályai. Akár zöldségekből és salátából és készítheted, egyáltalán nem muszáj húsokból. A savanyúságot én is külön tálalnám.


Én amit nem tennék rá: olyan ételeket, amik csak frissen jók. Mivel nagyobb vendégsereg válogat róla hoszabb ideig, a csak frissen, ropogósan finom ételek nem igazán jók - rántott dolgok, sült krumpli, stb.


Amit én tennék rá: grill zöldségek és húsok különböző pácokban, saláta, zöldségtekercsek, rizs (semmiképp sem száraz, szétesős, hanem finom, gombócolható), petrezselymes krumpli. Mellé kis tálakban különböző mártogatósok.

2015. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tippeket, nagy hasznukat vettem, de nem gondoltam, hogy pár ember ekkora problémát csinál belőle, hogy ki hogyan írja a sajttal-sonkával töltött húst, mert valljuk be az a kedvenc ételem és a étteremben is láttam 3-4féle módon is írva (általában nem helyesen), az meg hogy proli ételeket találtam ki a kedves 3. hozzászóló szerint, ahhoz annyit fűznék hozzá, hogy akkor várom szeretettel hogy Ő mit tenne az asztalra, mert ettem már nem egyszer Bőségtálat és ezek mind szerepeltek rajta.

Szóval köszönöm szépen mindenkinek :)

Áldott és békés ünnepeket kívánok!

2015. dec. 1. 17:26
 15/21 anonim ***** válasza:
87%
Csülök esetleg? De egyébként tényleg tehetsz rá bármit. Valami fűszeres ételt nézz még, az eddigi tálon elég sablonízű ételek vannak.
2015. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%

Töltött csirkecomb, baconbe göngyölt pulykamáj, "párizsi" bundában sült csirkemell, szezámmagos bundában sült csirkemell, sült oldalas, sült liba ill. kacsacomb, gesztenyével töltött pulykamell, cigánypecsenye, Stefánia vagdalt , pulykamell saslik, csabai karaj, karfiolfelfújt, káposztás rétes, burgonyaropogós , vajban párolt almakarikák, vörösboros párolt körte , aszalt szilvás füstölt tarjás palacsinta


Néhány egyszerű ötlettel, talán segíthettem! :)

2015. dec. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
csak annyit mondanék offban, hogy ha igényesek vagyunk magunkkal szemben akkor igenis fontos, hogy a cordon bleu (kék szalag) az helyesen legyen leírva, a Wellington bélszín ugyanúgy és még lehetne sorolni, vendéglőben meg ha gordon van az étlapon akkor le sem ülök oda enni...ugyanúgy helyesen kell írni az saját nevedet, országok, földrajzi nevek stb...
2015. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 szaszaa11 ***** válasza:
14%
Igazából teljesen mindegy. Ha az erőleves julienne módra julienn-nek van irva, akkor sem ülsz le? :) szinte minden étlapon van elírás, ha nem is a módozatokban. De úgy őszintén...
2015. dec. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem elírás, hanem alapvetö hiba.


Ha egy étteremben nem tudják azétel nevét, akkor ott nem is igazán lehet szaktudást és minöséget elvárni.


Vagy te mit szólnál, ha egy étteremben a pörkölt helyen birgölt lenne feltüntetve - elvégre az is majdnem ugyanaz :)


Ugyanis kb ilyen jellegü a hiba és nem elírás vagy félregépelés - habár igényes helyen az is elvárható, hoyg az étlapot átnézzék.

2015. dec. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó kis étteremben a következő hibát találtam: Foghagyma !
2015. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!