Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó, bevált muffin recept?

Jó, bevált muffin recept?

Figyelt kérdés

Annyi félével kísérleteztem már, de egyik sem sikerült...

Volt egy nagyon jó receptem, de elvesztettem.

Alap recept kellene, nem szükséges ízesített.


2015. nov. 21. 20:10
 1/2 anonim válasza:

Én ezt szoktam használni, nekem bevált.


[link]

2015. nov. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alaptészta, azután azt teszel bele, amit akarsz.Karácsonykor azért szoktam különlegességekkel készíteni.

Alaptészta 24 db-ra. bögre 2,5 decis.

2 bögre liszt, másfél bögre cukor, 1 bögre joghurt/kefír/tejföl, 2-3 tojás,1 sütőpor, 1 deci olaj.

A tojásokat a tejtermékkel, az olajjal elkeverjük, bele a cukor, a sütőporos liszt. Nokedlitészta sűrűségű legyen. csak fakanállal kell keverni, nem géppel. mehet bele kakaó, fahéj, csokidarabok, mazsola, gyümölcsök,(szárítottak is ) sütésálló lekvár, kemény puding.... stb.

ha belekevered a hozzávalókat, akkor a kapszlikat háromnegyedig töltsd. ha a közepébe teszel valamit, akkor egy kanállal, bele egy kis töltelék, rá megint egy kis massza.

előmelegített sütőbe kb 180 fokon kb 25 percig sütjük. villa vagy tűpróba szükséges, hogy jól átsült-e.

vizes konyharuhára tedd a tepsit és hagy kb 5 percig, csak utána szedd ki. aztán mehet a következő adag.

nem száraz, kiadós, ízletes, persze ez rajtunk múlik, mivel dobjuk fel.

mikróban, vagy hideg sütőben-vagyis légmentes helyen- napokig eláll, de nálunk is hamarabb elfogy.

2015. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!