Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Párom cukorbeteg és a család...

Párom cukorbeteg és a család többi tagjának sem árt úgy gondolom, ha egy kicsit odafigyelünk az étkezésünkre, így valamennyire megpróbálnék egészségesebben főzni?

Figyelt kérdés
azt olvastam,hogy a: rizs, hajdina, kókuszliszt kimondottan jók szénhidrát szegény diétához.Ti mit tudtok erről?este pl ezeket meddig nem gond fogyasztani?na és a mennyiség?ja és persze a cukrot váltanám még ki...
2015. nov. 20. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

A rizs szénhidrátbomba, szénhidrátszegény diétába max. kisebb mennyiségben jó... Bár sok vizet felszív, ami jó, de attól nem laktat feltétlenül jobban.

A kókuszliszt jóval szénhidrátszegényebb.

A napszakot nem tartom fontosnak, de biztos van, akinek számít.

Mennyiség attól függ, ki mennyit igényel s kinek mekkora a szénhidrátkerete, ugye.


Amúgy jó ötlet, valóban nem árt egészségesebben táplálkozni s egy kicsit csökkentett szénhidrátbevitel még nem kényelmetlen az átlagembernek.

A durván szénhidrátszegény étrend már más, azt nem mindenki bírja.

2015. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod cukorbeteg, ő tudja hány gramm szénhidrátot ehet meg egy étkezésre.
2015. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Első voltam s kihagytam valami fontosat. A felszívódás sebessége igen fontos. A gyors szénhidrátok kerülendők, illetve minimalizálandók. Engem ez a téma nem nagyon érint, csak nagyvonalakban tudom, hogy a rost és a zsír csökkenti a felszívódást. A fehér rizs pl. gyors felszívódású, de ha nem gyümölcsökkel esszük, hanem valami rostos, zsíros ételhez, akkor lassabb, de javítson ki valaki, ha tévedek. Más kérdés, hogy a zsír- és szénhidrátdús ételek mennyire jók, ez egy necces kombó, de van, aki csak így tud táplálkoznis nincs is belőle baja.
2015. nov. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

A burgonya nagyon gyors felszívódású, azzal óvatosan!

Több nyers zöldség beiktatása az étrendbe, fontos lenne.

2015. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én volt férjem is diabéteszes, nem főztem neki külön, csak elhagytam a finomított cukrot, durum lisztet használtam, stb. A kezelőorvosa megmondta, hogy napi hány gr. szénhidrátot fogyaszthat, azt elosztva 5 részre. Abból a táblázatok segítségével ki lehetett számolni nagyjából.

Rizst például úgy főztem, hogy egy 125 gr-os tasakos rizshez kevertem bőven borsót, répát, gombát, így négy tányér lett belelő, 3 deka volt egy adag, azaz 24 gramm szénhidrát. Persze az összmennyiségbe a zöldséget is bele kell számolni, mert az is szénhidrát.


Nincs a lakóhelyeden diabétesz szakrendelés, ahol szakszerű tanácsokat kaphatsz?

2015. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előzőek már elmondtűk nagyjából, tényleg igaz, hogy a rizst mellőzzétek, amennyire cssak lehet, és minden gabonafélével óvatosabban, főleg a finomított verziójukkal (fehér liszt elsősorban).

A paleo diétát javaslom, mert nem hülyeség. Van, aki vitatja ugyan, de szerencsére ma már hivatalosan is sokan elismerik, bizonyított a gyógyító hatása, cukorbetegség esetében pláne. Nem kell túl mereven ragaszkodni minden szabályához (pl. elhagyni a babot, borsót, paradicsomot felesleges), de lehet belőle meríteni. Nézz meg pár paleós oldalt, jó receptek vannak.

2015. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha már rizst akarsz enni, akkor az barna rizs legyen. Krumplival is csínján, inkább csicseriborsót, hajdinát, kölest használj.
2015. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!