Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zselatinból lehet finom...

Zselatinból lehet finom gyümölcs-zselét, tortazselét csinálni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Azért nem vagyok benne biztos, mert a gyümölcs-zselé porok nem zselatinból hanem valami másból vannak.

Tortára és gyümölcskehelybe szeretném inkább zselatinból csinálni.


2010. márc. 15. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A zseléporok is zselatinból készülnek,csak más a nevük.Nyugodtan készíthesz zselatinból is zselét a tortára.
2010. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mindegyikre az van írva hogy "karragén"-ből van, ami nem azonos a zselatinnal.
2010. márc. 15. 19:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcslével vagy szörppel vagy befőtt lével ízesítve finom zselét kapsz a zselatinból. Vagy a Mirinda receptben szereplő máz is nagyon finom. Pudingport vaníliásat felfőzöl narancsos v citromos v málnás szénsavas üdítővel. Ez is egy kocsonyás finom és mutatós dolog.
2010. márc. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a napokban csináltam gyümölcstortára zselatinból, de soha többet. A Fanta szelet mázát fogom én is ezentúl elkészíteni. Amikor elsőre csináltam nem hittem el, hogy nem kell bele zselatin és tényleg nem kell. Szépen megdermed. És legalább tényleg megdermed és még egy kicsit átlátszó is lesz, úgyhogy csak ajánlani tudom.

Egy tepsi sütire

7 dl szénsavas üdítőital

2 csomag vaníliás pudingpor

4 e.k. porcukor

Sűrűre kell főzni és még langyosan rákenni a tésztára. Én nem szeretem lehűteni, mert nehezebb vele dolgozni.

2010. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!