Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok olyan ebédrecepteket...

Tudnátok olyan ebédrecepteket mondani, amit hűtés nélkül magammal vihetek az egyetemre?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs normális és jó árú menza a közelben, az óraközi szüneteink pedig rövidek, viszont már meguntam a szendvicseket. Ezért szeretném itthon előző este elkészíteni a másnapi ebédem és magammal vinni. Fontos, hogy kibírja hűtés nélkül és lehetőleg jól csomagolható legyen, melegítési lehetőség szerencsére van. Tudnátok nekem ilyeneket mondani? Ti mit visztek magatokkal ebédre?

2015. szept. 6. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én sokfélét vittem, és sose romlott meg. Borsófőzelék natúrszelettel, más főzelékek, krumplipüré virslikarikákkal, túrógombóc tejföllel és porcukorral, főtt tészta sajttal és tejföllel vagy darált húsos mártással, főtt krumpli paradicsommártással és natúrszelettel, különféle palacsinták, ezekre emlékszem. A tésztafélék beszívták a tejfölt, más gond nem volt. 7 körül indultam otthonról, kivettem a dobozt a hűtőből, és délben vagy legkésőbb 2-kor ettem meg, melegítés nélkül (akkoriban arra még nem volt lehetőségem). A Tescoban vettem a dobozt, sajátmárkás, hármasával csomagolják, átlátszó fehér négyszögletes dobozok, 600 ml űrtartalommal. (Kétféle változat van, az egyiket Spanyolországban, a másikat Kínában gyártják, ránézésre egyformák, a spanyolból nem folyik ki semmi, a kínait viszont könnyebb nyitni-zárni.) Még jobb, ha csatos dobozt veszel, azok még biztosabbak.
2015. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
2 kis jégakku és egy mini textil hűtőtáska és bármit vihetsz
2015. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a hűtőtáskát kihagynám, nekem bonyolult.


savanyúkáposztának nemsoká szezonja lesz

fasirtot lehet hidegen is.

bébiétel: a hús nélküli nem túl drága, és kevésbé mű mint a felnőt konzerv

puffasztott rizs szelet

alma, banán: könnyű tárolni, nem romlik meg napközben

krumplipüré: én tejmentesen csinálom, az sem romlik meg, nem is folyik ki a dobozból, könnyű enni, mégsem darabos krumli jellegű, én hidegen is jobban megeszem, mint egyéb köretet. pld olajbogyóval, kukoricával lehet dúsítani


aszalt paradicsom: nem olajos, üveges, hanem száraz, pld piacon kimérve lehet kapni, száraz, eláll, nem folyik ki, tápláló.


és diákcsemege: a túlélőcsomagomban mindig van :-))

2015. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!