Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol tudok eritritet venni?

Hol tudok eritritet venni?

Figyelt kérdés

Ha jol tudom ez az egyetlen(azt hiszem) aminek nullas a GI-je. Es a belben levo bakteriumok nem tudjak hasznositani, igy nem tud felszivodni. Szeretnek ezzel sutni, fozni, de nem tudom,hogy hol tudnek venni. Esetleg biobolt? Sok oldalon olvastam,hogy csak neten lehet rendelni, de igy nem merem megvenni.

Koszonom szepen a valaszokat es a segitseget elore is! :)


2015. aug. 24. 17:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy a masik a Xilit. Szerintetek melyiket kellene hasznalnom?
2015. aug. 24. 17:56
 2/10 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban próbáld meg.
2015. aug. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem a legtöbb boltban (Spar, CBA) lehet kapni (én mindkettőben vettem), de a DM-ben is.

Az eritritnek a GI-je és a kalóriatartalma is gyakorlatilag 0.

2015. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm az eritritet használja két hónapja cukor helyett és 5 kg ot fogyott.
2015. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
dm-ben van biztosan
2015. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

A sztíviának (steviának) is nulla a glikémiás indexe. Lehet, hogy olcsóbban megúsznád vele, mert nagyon kis mennyiség kell belőle. Bioboltokban lehet venni egyébként, akár az eritritet, vagy innen:

stevia.shop.hu

2015. aug. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden "rendes" boltban van, tehát ami nem Marinéni garázs szupermarketje ott találsz. Csak ami a házam közelében van kisbolt, és kapható: dm, cba, tesco express

Értelem szerűen hipermarketekben mindenhol kaphatsz, néhol még van "sajátmárkás" is, ami értelemszerűen olcsóbb, mint a többi.

2015. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Xilit tényleg van mindenhol, eritrit szerintem ritkább de azért azt is lehet kapni nagyobb üzletekben. Mondjuk írhattad volna hol laksz... Bioboltban tuti van, itt Bp-en piacokon is szokott lenni pl az olajosmagvas stnadnál, vagy ha van biobolt akkor ott.
2015. aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!! :) Akkor nem kell messzire mennem.

Vacon lakok :) Akkor megnezem a Sparban es a Tescoban. Xilitet azert nem szeretnek venni, mert enyhe hashajto hatasa van addig amig meg nem szokja a szervezetem. Es tuti,hogy engem meggyotorne 😃 Bar fogalmam sincs melyiknek milyen ize van. Itt az utoizre gondolok 😃

2015. aug. 26. 17:35
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, es azt elfelejtettem megkerdezni,hogy milyen formaban talalhatoak meg? Folyadek,kristalyos por...?! :D Bizonyara levan irva valahova,hogy pl 2 kiskanal mennyi cukornak felel meg(a sutes fozeshez).
2015. aug. 26. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!