Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortasütésben tapasztaltabbakt...

Tortasütésben tapasztaltabbaktól kérdeznék?

Figyelt kérdés
szóval egy sült túrótortát készítenék, és ennek a tetejét szeretném megkenni eperlekvárral. A kérdésem, hogy ha megkenem és éjjelre beteszem a hütõbe, akkor rá fog valamennyire dermedni, vagy beissza a torta? illetve szeretném még az egésznek a tetején körbe tejszinhab rozsakkal megdisziteni, mint ahogy a bolti tortakon szokott lenni. ebbe habfixalot tennék. ha ezt ranyomom a lekvarra, akkor nem folyik vele össze? azert nem torta zselet hasznalok mert az nekem allandoan szetfolyik, meg az eper lekvar egy plusz izt adna neki. mindenkeppen elozo este tennem ra mert masnap koran indulunk szulinapozni.
2015. júl. 13. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Lekvárnak semmi baja nem lesz ha egy kis zselatint készítesz es hozza kevered.

Zselatin nelkul nem lesz szep stabil tortád a lekvár vagy leccsuszik mászik a tortadrol vagy beszívja a túró.es díszítést csak holnap tedd ra



Muszály zselét keszitened pontosan keszisd el es akkor megdermed szepen a lekkvar....

Nélküle nem lesz szep.

Zselé nem fő rontani a lekvár izen ugyanis van ami nem ízesített!

2015. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

es ha igy kenem ra a lekvart, akkor se tudom a tejszinhabot aznap ratenni? mi van akkor ha a szelein hagyok ket cmes savot a rozsaknak, tehat a tortam belsejet lekvarozom csak meg igy ezzel a zselatinos lekvarral, es akkor az ujjnyi savon korbe meg a hab rozsak lennének és úgy már aznap rakerulhetnek, nem?

tenyleg nem tudom masnap ratenni, mert nem lesz idom habot verni es zsakba tolteni...a spray tejszinhabot meg nem szeretem.mert osszeesik egy orna belul meg az nem is nyom normalis rozsat csak olyan bena pacát

2015. júl. 13. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Mig megnem dermed a.tortad azert.nem jo disziteni mert a hab le csuszik rola es ugye ugy megdermedni hagyni nem szep latvany


En ilyen.esetben azt szoktam csinalni hogy a habot felverem 2cs.habfixel es hutobe teszem...reggelig semmi baja nem lesz.

5 perc habot zsakba teszed es gyorsan ra nyomkodod.

2015. júl. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
végül is nem tettem a lekvárba zselét. Megvártam míg kihűl a torta (5 órát volt hűtőben) ezt követően rákentem a lekváromat, majd így is dermedt 2 órát, végül a habfixálóval kevert hulalát a szélére, lekvármentes övezetre. Így állt éjszaka a hűtőben, reggelre hibátlan maradt az állapota, nagyon szépen lehetett szeletelni, a lekvár nyilván nem lett rajta zselé állagú, de nem ragadt rá a késre, annyira azért pont dermedt volt, hogy szelni lehessen, a túró pedig nem itta be egyáltalán.
2015. júl. 21. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!