Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tűzhely nélküli kaja ötletek?

Tűzhely nélküli kaja ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy napig nincs tűzhelyem, és valami laktató főételt kellene összedobnom. Mikró van.

Mik a lehetőségek a salátán kívül?



2015. júl. 11. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Szendvics.
2015. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt igen sok olyan saláta van, ami nem annak tünik - és laktató.


De pl töltött paprikát tudsz a mikróban csinálni, mindenféle rakott vagy párolt zöldséget, csirkecombot/szárnyat sütni, stb. Finom a zöldséges tészta - a párolt zöldségekbe belekevered a nyers tésztát, delöntöd a tészta mennyiségének 1,5-2-szeresének megfelelö vízzel vagy alaplével és lefedbe lassan megpámegorolod.


Majdnem mindent lehet a mikróban is készíteni, kivéve, a rántásos dolgokat.

2015. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nyilván eddig én is eljutottam :)

Olyanok érdekelnének, hogy pl veszek a boltban félkész valamit, abba rakok valamit, és az egy melegíthető főétel.

2015. júl. 11. 14:28
 4/10 A kérdező kommentje:
Másodiknak: Köszi!
2015. júl. 11. 14:29
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Inkább rendelj valamit. 1 napot kibírtok. És még mosogatnod sem kell, csak pár tányért...


2. Azt megkérdezhetem, hogy lehet töltött paprikát mikróban csinálni???

2015. júl. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Én is rendelnék vagy vennék valahol, ha csak egy napról van szó.


De hogy a kérdésedre válaszoljak: tésztasaláta

Én olyan főzés nélküli smack tésztából szoktam (az amiben van por az ízesítésre és a tészta, és csak forró víz kell rá).

Szóval a tésztát összetöröd, darabolsz hozzá amit szeretnél (én általában csirkemellsonkát, sajtot, paprikát, hagymát, paradicsomot..bármilyen zöldséget szoktam). Az ízesítő porból és natúr joghurtból keversz egy öntetet (én ha lehet saját magamnak fűszerezem, mert annyira a por nem ízlik) és összekevered. Hagyod állni pár órád és megpuhul a tészta. Nagyon finom.

2015. júl. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A töltött paprikát ugyanúgy készítem, mint máskor: a paprikákat megtöltöm, a paradicsomlét/paradicsompüré + vizet sóval cukorral ízesítem, ráöntöm a paprikákra és magas fokozaton kb 20 percig fözöm. (

A rízst elöre félig meg szoktam fözni, szintén a mikróban: 1 dl rizs, 1 dl víz, só - letakarva felforralom és kb fél óráig állni hagyom, addigra beissza a vizet.

A paradicsomos léböl nem kell túl sok, mert nem szoktam berántani, magától besürüsödik és sokkal finomabb szerintem ránta´s nélkül.

2015. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok a mikró legjobb pajtása, de simán megfőzöl benne egy lecsó jellegű valamit, összevágod szépen a zöldségeket, ha akarsz ráütsz egy tojást, alacsonyabb fokozaton 10 perc alatt fedővel szépen megpuhul.
2015. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2015. júl. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2015. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!