Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok sütés nélküli receptet?

Tudtok sütés nélküli receptet?

Figyelt kérdés
Édességre gondolok. Palacsinta, csokis tejberízs és tejbegríz mindig van. Fánkot még tudom plusz egy kókuszos csokisat jénaiba. Bögrés süti vagy amit ti gyakran csináltok, szeretitek? Viszonylag könnyű és gyors kéne. Az 5 perces mikrós bögrés sütiről hallottam még, de utána kéne keresnem, mert nem tudom már a receptjét. Azért itt tettem fel a kérdést, mert itt sok a tapasztalat és alapanyagokban is tudtok segíteni (+-). Köszönöm szépen előre is :)

2015. máj. 29. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bögrés sütiből is van millióféle, keress utána. Plusz nálunk nagyon megy most a zabkása, kb olyan, mint a tejbegríz. Mindig rakunk bele valamit, pl. méz, mazsola, dió, lekvár, eper, ami van. Lehet főzni pudingot is.

Meg amúgy az a legegyszerűbb, ha mindig van otthon egy zacskó keksz :D

2015. máj. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Haha jogos :) anyu is csoki pudinggal csinálta a tejberízst. A keksz jó ötlet :D mindig van valami nasi, csoki, nutella :D zabkását soha sem ettem még, de kipróbálom. Köszi szépen. Amúgy azt hogyan kell? Nagyon ciki,de nem tudom.
2015. máj. 29. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajtorták , mindenféle változatban
2015. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azok is sütés nélküliek? :D Köszi szépen!! :)
2015. máj. 29. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:

A zabkását én térfogatra mérem, 1 zabpehely, 1 tej, 1 víz. Nagyobbfajta bögrével mérve két adag lesz így belőle, bár fogyókúrázóknak talán több is :D Kis lángon néhány perc alatt kész. A neten sok helyen írják, hogy áztatni kell, na azt nem szoktam, úgy is jó. Csak az apróbb szeműt kell megvenni hozzá.

A belevalókat meg főzés közben szoktam belerakni, kivéve a lekvárt,mert azt a végén.

2015. máj. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen a sajtorták csak hütőben kell álljanak, milló recept van neten!
2015. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb a nyersbonbon, darált dió (vagy mák) és szintén darált mazsola összekeverve (de hogy mivel érd el ezt, főleg a mazsolánál... az én kávé- és olajosmag darálóm megcsinálja, a régi kávédarálómat is rávettem, de nem volt lelkes), opcionálisan kakaót is kaphat. Szerintem roppant finom.


A bögrés sütik szerintem is jók, de azok nekem nem sütés nélküliek, ha mikrósak is :) Mivel nem használok lisztet, nálam abban is olajos mag van (néha felesben rizsliszttel), plusz tojás, kakaó (de répatorta stílusban is lehet), sokszor extra zsír (főleg a brownie igényli), édesítés, mazsola... Ilyen logikusan, állag és ízlés alapján, nem kellenek pontos arányok.

2015. máj. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2015. aug. 18. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!