Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktatok így lenni, ismeretle...

Szoktatok így lenni, ismeretlen furának vélt ételekről?

Figyelt kérdés

Üdv


Én eddig úgy voltam hogy ilyesmi mint csirke+szilva üti egymást,külön külön jó

Tegnap kóstoltam ,egy sült csirkét ,amibe 1 szem aszalt barack + szerintem szilva lekvár (vagy nem lekvár hanem valami szósz) volt sütve,de valami ritka jó volt.


2015. jún. 19. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem, ez ilyen tipikus beszűkült proli/gondolkodás, hogy ami kicsit is nem hétköznapi, különleges, neadj' isten ínyencség az tuti szar... Na az ilyen gondolkodástól próbálom magam tàvol tartani, igyekszem nyitottnak lenni mindenre.
2015. jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Mióta fura a gyümölcsös sült? Szerintem sok száz éves receptek...
2015. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

Én is így vagyok, mint az első. Rosszul vagyok mikor valaki kézzel-lábban tiltakozik valami számára új összetevőtől anélkül, hogy megkóstolná. mintha sz..rt akarnék vele etetni, vagy minimum belehalna, aztán meg ha megkóstolja: jéé ez tényleg jó. Kérdező ne magadra vedd.

Egyébként, hogy mi üti egymást és mi nem az nem azon múlik, hogy édes passzol-e a sósan megszokott ételhez, hanem az ízharmónia. Egyébként úgy olvastam, hogy botanikailag nincs meghatározva, hogy mi a gyümölcs és mi a zöldség. A köznyelvben, és a felhasználásban terjedt el, hogy ami édes az gyümölcs, ami kevésbé az zöldség.

Hogy mit mivel lehet párosítani nem ízlés dolga, hanem tudatlanság, mert ne mondja valaki valamire, hogy nem jó, ha még sosem próbálta.

2015. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos nem irtózok tőle vagy ilyesmi,csak nálunk ilyen sose volt sütve,sose tudtam elképzelni hogy egy (akár karakteres ízű) hús íze,plusz édes ilyen-olyan gyümölcsök hogy passzolnak,nekem furcsák voltak,de abszolút megértettem tegnap,hogy miért is szeretik ennyire.
2015. jún. 19. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Egész biztosan ettél gyerek-korodban meggy-szószt sült hússal, vagy főtt marha-hússal!

Esetleg már elfelejtetted, és hogy ez esetben más állagban került a kettő egymás mellé, hirtelen nem jutott eszedbe.

2015. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!