Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom, omlós pogácsa receptje...

Finom, omlós pogácsa receptje valakinek?

Figyelt kérdés
Pogácsát szeretnék sütni életemben először, de a rengeteg netes recept közül fogalmam sincs melyiket választhatnám. Olyat szeretnék, ami igazán omlós, és az sem baj, ha nem nagyon bonyolult. :)
2015. jún. 17. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Íme:

Túrós pogácsa: 1 kg liszt, 10 dkg zsír, 25 dkg túró, 4 dl tejföl, 25dkg Ráma, 3 dkg élesztő, 3 tojás, só.... gyúrod, keleszted, nyújtod, szaggatod, sütöd


Magos pogi (kihagyhatod a magokat): 45 dkg áttört, főtt krumpli, 1 kg liszt, 4 kk só, 4,5 dkg élesztő, 20 dkg sajt (fele lehet füstölt) 5 tojás, 25 dkg Ráma, 1 diónyi zsír, 1 dl tej, 1 kk cukor. 1/2 marék tökmag, 1/2 marék napraforgó mag, szezámmag a tetejére: élesztőt felfuttatod, majd mindent összegyúrsz, keleszted. Nyújtod, szaggatod, sütöd.


0,5 kg liszt, 25 dkg zsír, 20 dkg sajt, 1 pohár tejföl, csipet só, 2 dkg élesztő, 1 tojás.

Este összegyúrod, reggel kell sütni. Szaggatás előtt még1x összegyúrod és miután tepsire tetted azonnal sütöd, pihentetés nélkül.


50 dkg liszt, 25 dkg ráma, 2 tojás sárgája, 4 dkg élesztő, 175gr tejföl, fél ek só, pici cukor.


Mind jó, de ez a kedvencem:

1 kg liszt, 4 tojás sárgája, 3 tk só

2 dl tejben 1 csg élesztő felfuttatva

1,5 pohár tejföl, 1,5 Ráma kocka, 2 ek zsír.

Összedolgozod és legalább 3x hajtogatni kell, hogy leveles legyen. 20-20 percet pihen a hajtások előtt.

majd szaggatod és sütöd.


ha valami nem világos, vagy nem tudod hogyan kell hajtani vagy pontosan készíteni, akkor írj bátran :)

2015. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


én ezt szoktam pogácsának sütni, hajtogatva

2015. jún. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a recepteket, mind nagyon jónak tűnik. :) Szombatig még elválik melyiket készítem el.
2015. jún. 18. 12:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!