Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Alaplevest (zoldsegleves,...

Alaplevest (zoldsegleves, csontleves) probaltatok mar kesziteni igy?

Figyelt kérdés
Indiai lakotarsam beteg volt es csinalyt maganak egy zoldsegleves, de milyenerdekesen. Siman a forro vizbe tesz vegetat, leves tesztat, na ekkor jon a csavar szojaszosz (ez itt angliaban nem draga, de szerintem otthon sem) es ont bele, igy kermes allaga lett a levesnek! Kifogom probalni igy, vagy tokmagolajjal.

2015. jún. 10. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Én "kínai" csípős-savanyút szoktam csinálni. Azért tettem idézőjelbe, mert gondolom semmi köze a valódi kínaihoz. Én is teszek bele szójaszószt, meg más egyebet, ezt most nem akarom részletezni, 1 kanál búzakeményítőt elkeverek egy fél csésze vízzel, s ezt öntöm a készre főtt levesbe.Ez is olyan selymes, krémes állagú lesz. Mondjuk nem kímélő leves, de nem is annak szánom.
2015. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez nem leves, ez egy kutyulmány. Kint mindenféle indiai fűszer kapható, csodálkozom, hogy vegetát??? használ. Na meg hozzá a szójaszósz, szétmarja a seggét a só.

És mitől zöldségleves, vagy csontleves szerinted ?

Nyugodtan próbáld ki, legfeljebb egy tapasztalattal gazdagabb leszel, az is lehet, hogy a vécén elmélkedhetsz róla :D

2015. jún. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez nem zöldségleves, sőt még nem is leves. Vegetát semmibe nem teszek, a szójaszószt sem használom. Ebben csak vacakok vannak.

Ha zöldséglevest akarsz, akkor főzz meg különféle zöldségeket, sóval, természetes fűszerekkel ízesítve. Ha sok, akkor adagokban le tudod fagyasztani.

2015. jún. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem használok vegetát, gyűlölöm a mellékízét (nátrium-benzoátot vagy mifenét tesznek bele, mindenen átüt.) Szójaszószt használok rendszeresen, kipróbálom majd valódi zöldséglevessel:-)
2015. jún. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A szójaszósztól nem lesz krémes a "leves". Ahogy leírtad majdnem kidobtam a taccsot.
2015. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kiprobaltad? Vagy csak frocsogsz?
2015. jún. 10. 20:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Vegetás forróvizet szójaszósszal? Fúj, nem, nem próbáltam ki. Szójaszószt persze használok sok mindenhez, mert imádom. De a vegetás vízhez biztosan nem.


A tökmagolajról csak annyit, hogy az olaj úszik a víz felszínén.. Olajos forróvizet enni szerintem nem lehet túl jó dolog.

2015. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fúj
2015. jún. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Én nem bántanám a kérdezőt, nem ismerjük a körülményeit. Azt írja, hogy a lakótársa beteg volt, vágyott egy kis meleg levesre. De mondjuk nincs fagyójuk, nem tud tárolni mirelit dolgot. Betegen nincs kedve zöldséget pucolgatni - feltalálta magát egy kis zöldségleveshez hasonló gezemicével. Én is főztem már teraszon lecsót, mert a nyaraláskor kivett szobában nem szabadott főzni, egy kis rezsón próbálkoztam, de olyan jó illata volt, hogy becsalta a főbérlőt, majdnem felmondott.

A múltkor a diszkontban mondta a hölgy, hogy próbáltam már a Keleties zacskós tésztalevest úgy, hogy tejfelt keverek bele gazdagon? Ők délben olyat kotyvasztanak maguknak, felmelegíti legalább a gyomrukat a hideg tejdiszkontban. Nem is volt rossz:) A családomat nem etetném vele, talán meg sem ennék, de néha a vegetás víz is megteszi a magáét, bele meg nem hal az ember egy-egy alkalommal. Mérgeznek bennünket ott is mással, amire nem is gondolunk.

2015. jún. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Leveskockából szoktam forró vízzel levest csinálni, és teszek bele mexikói zöldségkeveréket.

De szójaszósz... az eszembe sem jutott soha, nem használom egyáltalán.

2015. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!