Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A krumplifőzeléket lehet...

A krumplifőzeléket lehet tejjel habarni tejföl helyett?

Figyelt kérdés

Én a krumplifőzeléket habarni szoktam tejföllel, nem rántani. Viszont nincs itthon tejföl, és holnap a faluban nincs nyitva a bolt. Szerintetek működhet ez tejjel is? Vagy a másik megoldás az aludttej. Van itthon 1dl aludttejem valódi házi tejből, de ennek inkább ilyen kefír íze van.

A gyerekek mindenképp főzeléket szeretnének. Szóval más étel nem jöhet szóba.

Szerintetek hogyan csináljam?

Köszi a válaszokat.


2015. máj. 18. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Inkább az aludttej, szerintem. A tejhez nagyon sok lisztet kéne tenned, hogy megfelelő sűrű legyen a végeredmény.
2015. máj. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja, túl sok liszt kellene hozzá. Esetleg besamellel besűrítheted, az végülis tényleg tej, liszt főként, csak a technikán múlik az egész.


Egyébként ha sűríteni szeretnéd a főzeléket rengeteg más megoldás is van: a krumpli egy részét összetöröd pépesre, ezt kikevered egy kevéske tejjel, hogy ne legyen túl híg, és ezt visszafőzöd bele.


Másik opció a habtejszín, ennek hiánya esetén a főzőtejszín hozzáadása (1x felforralni vele, és besűrűsödik). Ha savanykásabban szeretitek a főzeléket, akkor az aludt tejből is keverj bele egy keveset.

2015. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Eszembe se jutott, hogy lehetne magával a krumplival is sűríteni, pedig mikor kicsik voltak, mindig így csináltam.
2015. máj. 18. 22:37
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Ízesebb lesz,ha van otthon natúr kockasajt és 1-2 teszel bele.
2015. máj. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne! A sűrűségét a liszttel szabályzod. A jó habarás sűrű tejszín sűrűségű,legyen benne tejföl, tej, kefir, joghurt, stb.!

A tejtől viszont nem lesz az a kellemes pikáns íze, ezt néhány csepp ecettel(óvatosan! :D),esetleg citromlével pótolhatod!

2015. máj. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!