Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit süssek a gyerek óvodai...

Mit süssek a gyerek óvodai szülinapjára? Torta kilőve.

Figyelt kérdés

Valami gyorsabb kellene, mint a tavalyi. Egy éve ezeket sütöttem, aminek nagy sikere volt, mert kis falatok voltak, az óvónők nagyon örültek, mert nem kenték szét a gyerekek, mint egy klasszikus krémes tortát:

- csokis minimuffin (borzalmasan sok idő volt, míg kiadagoltam a sütőformába...)

- mini lekváros piskótatekercs (ez is hosszú idő)

- sajtos rudak (talán még ez a legegyszerűbb)


Ötletek? Tanácstalan vagyok, és időhiányos.

Ja, és lényeges, hogy könnyen szállítható legyen, és ne kelljen hűtőben tartani, valamint előző nap elkészíthető.


2015. máj. 4. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

keress rá a kekszsünikre, és a dinnyesütire. Mindkettő daráltkeksz alapú, nagyon aranyosak.

Nem kell hűtőben tartani, 1-2 óra alatt egy csomót elkészíthetsz.

A sósrudacskáról se mondj le, mert nagyon szeretik.

van egy egyszerű receptem, sokáig elálló , porhanyós sós-sajtos rúd.Ha kéred szívesen leírom.

2015. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, jöhet a recept, köszi :)
2015. máj. 4. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Írom:

30 dkg liszt, 25 dkg margarin vagy 20 dkg zsír , bele 10 dkg reszelt sajt, 6 evőkanál hidegvíz, 1 evőkanál 10 %-os ecet, 1 teáskanál só (ízlés szerint lehet több is)

A zsiradékot elmorzsókáljuk a liszttel és összegyúrjuk a többi hozzávalóval. Fél órát pihentetjük, kb 1 centi vastagra nyújtjuk és kb 1,-1,5 centis csíkokat vágunk derelyemetszővel belőle.

ezeket még 5-6 centisekre daraboljuk, belehelyezzük a sütőpapíros tepsibe nem túl közel egymáshoz.

lekenjük felvert tojással és megszórjuk reszeltsajttal, szezámmaggal vagy köménnyel.

Előmelegített sütőben kb 15 perc alatt szép aranysárgára sütjük.

Érdemes dupla adagban készíteni, mert tényleg napokig finom porhanyós marad.

Több tepsiben fog elférni, és gyorsan lehet csereberélni, amikor megsült egy adag.

2015. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
linzer vagy keksz
2015. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Darált kekszes sütik: pl Sport szelet, kókuszos csokigolyó, raffaello golyó stb. Ha jó vagy a sütésben, akkor macaron.
2015. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!