Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy jöhetnék ki a legolcsóbba...

Hogy jöhetnék ki a legolcsóbban? Mik a legfontosabbak?

Figyelt kérdés
Egyetemista lány vagyok, most költözök új albérletbe. Kellene egy kiadós bevásárlás, ugyanis semmi alapanyagom nincs a főzéshez (kivéve olaj, cukor, és liszt, ezzel tud támogatni édesanyám). Sajnos anyagilag nem állok jól, így csak a legszükségesebbeket venném meg. Mik lennének azok? És mennyit vegyek belőlük így elsőre? Mit lehet kihagyni? Tudnátok nekem írni egy listát (alapanyagok, húsok, sajt stb-amit fontosnak találtok), valószínűleg gyakorlottabbak vagytok bevásárlás terén mint én. Köszönöm a segítséget!
2010. febr. 19. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ te miket szeretsz enni, pl én a rizst utálom, így nincs is otthon belőle. Mikat akarsz majd főzni?
2010. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1 db tengeri só kb.150.-

1 cs pirospaprika kb.400.-1 cs egész bors kb. 50.-

1 cs őrölt bors

1 cs köménymag

1 cs babérlevél

1 cs kakukkfű kb. 150.-ha szereted az olaszos tésztákat:)

oregano

bazsalikom

tészta 1-2cs.kb.150-200.-/cs

zacsi leves??? hamar megvan:)

krumpli 2kg kb.200.-

vöröshagyma 5-6db kb.150.-

répa ,zöldség,saláta 300-400.-/kg 1-2 db elég...

vagy konzerv savanyú kb. 300.-/ü

gyümölcsök

rizs

kávé:)

húsok mindig friset vegyél vagy rögtön konyhakészre fagyaszd le! 1kg.kb 850-1500.-ig :(

tejföl habaráshoz stb, kb200.-/450g

ez kb .6000.-ft de egymagadnak elég 2-3hétre de lehet tovább is.Aztán már elég kiegészítőket megvenni ,mint mondjuk pl.paprikáskrumplihoz a virslit...remélem valamennyit segítettem,sok szerencsét kívánok az önálló élethez:):):)

2010. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ó! a friss 2 SS!:)

SAJTOKAT IS VEGYÉL ,PARADICSOMMÁRTÁSHOZ KONZERVPARADICSOM VAGY HÁZILÉ....ELŐZŐ VOLTAM:)

2010. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

só, liszt, cukor, olaj, piros paprika, vöröshagymából néhány szem, (ezek olyanok,amik a legtöbb ételhez kellenek, pl. a rántáshoz, vagy húsokhoz.


Vegyük a hideg kaját!

Ha rudba veszed a szalámit, olcsóbb, mint ha szeletelve, sokáig kitart, még meg is unod. Legolcsóbb a Diákcsemege. Ha meguntad, és már nagyon nincs pénzed, akkor jöhet a párizsi. 20 dkg. még 200 Ft alatt van, és elvagy belőle több napig is. Kenyér lehetne otthon mindig. Margarint is kapsz olcsón, márkátlant, már kicsivel 100 Ft fölött.


Olcsó kaja a krumpli. Tudsz levest belőle, meg sültkrumplit olajba, petrezselymes krumplit husihoz.


Üdítő helyett olcsón megúszod, ha teát iszol. A legolcsóbbak a Garzon, meg Earl Grey feketeteák, nem rossz az ízük.


Majd még írok a meleg kajáról is mindjárt...


Ja, és Tescoban érdemes vásárolni szerintem, mert ott van sok leárazás, meg ott olcsó a zsemle.

2010. febr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Nektek!
2010. febr. 19. 12:45
 6/13 anonim válasza:
100%

Meleg kaják: úgy úszod meg olcsón természetesen, ha kevés összetevőjű kaját főzől, és idénynek megfelelő cuccból, pl. zöldborsót júniusban, mert akkor az olcsó.


Ahogy az előttem író is javasolta: tészta, tök jó. Nem drága, könnyű megcsinálni. Hozzá lehet tejföl+sajt, v. konzervparadicsom oregánóval, fűszerekkel, bele pl. kolbász, és kész is az olaszos tésztád. A káposztás tészta is olcsó, a paprikás krumpli is, krumplis tészta is. Igen, jó ha lefagyasztassz husit, és csak elő kell venni. A csirkecomb pl. nem drága, meg a darátl husi sem drága, lehet belőle pl. rakott zöldbab, v. karfiol, v. más.


Olcső kaják még a főzelékek, pl. vehetsz egy üveg borsót, ahhoz csak tej kell, meg cukor. Ehetsz hozzá sült párizsit.


Ja! Vegyél tojást, az jó rántottának, meg főzelékhez is.


Olcsó a spenót is fagyasztva árulják, az pl. tojással.


Remélem segítettem. Ne aggódj menni fog!

2010. febr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó tanácsokat kaptál már. Szerintem, dobj a kosaradba egy doboz erőleveskockát is, majd meglátod, 1 kocka fél liter vízben felforralva max. 10 perc alatt kész, vagy megiszod, vagy főzöl bele egy kis marék cérnametéltet, vagy óvatosan beletörsz egy egész tojást és megszórodapróra vágott snidlinggel (más nevén metélőhagyma), de rakhatsz bele karikára vágott répákat, egy kis marék zöldborsót, kevés kockára vágott húst és kész a húsleves.

Majd írok még én is...

2010. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon rendesek vagytok, hálás köszönetem!
2010. febr. 19. 13:41
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom ahhoz vásárolj, amit enni akarsz.

Mondjuk minden nap 2 szendvics (suliba), meg du-estére valami laktatóbb, de ahhoz is kellhet 1-2 zsemle. Hétvégén meg lehet főzőcskézni.

Kenyér helyett zsemlét ajánlok, mert jobban kiszámolhatod, mennyit eszel meg (és nem szárad rád).


A húsok tényleg drágának tűnnek, de ha pörköltet főzöl, és mellé köretet is csinálsz, akkor még mindig jóval olcsóbb, mint a suli büfé.


Fűszerek közül legfontosabb az őrölt pirospaprika (rántáshoz), és őrölt/egész bors, ha csípősre vágysz. Felteszem annyira nem vagy mesterszakács, hogy oregánóval meg hasonlókkal vacakolj, így elsőre nem is kell. :)


Írok néhány könnyen elkészíthető kaját, én így oldottam meg.


Kiadós rántotta:

- 2-3 tojás felverve, megsózva (kb. 35 Ft/db)

- negyed-fél fej vöröshagyma felaprítva (kb 200 Ft/kg)

- ízlés szerinti felvágott (párizsi, kolbász, szalámi, virsli, stb) (nem tudom mennyi, mert a szendvicskészítésből megmaradt részt teszem bele ált.)

- ízlés szerinti bors

- otthonról volt dióm, azt is lehet pirítani bele

- a végén reszelhetsz rá sajtot (kb. 1100 Ft/kg, ebből mondjuk 5 dekát képzelj el)

- Negyed óra befektetés, 2 zsemlével fogyasztva az egész kijön saccperkábé 200 Ft-ból, max 400 ha sonkával meg sajttal nyomod tele. :)


Főzelék:

A főzelékek igen olcsók, de időigényesebbek. Fél kg. sárgaborsó kb. 150-250 Ft (attól is függ, hol veszed!), ebből 2x is főzhetsz (1 főre). A babot érdemes előző este beáztatni, különben 2 órán át forralhatod, mire megpuhul.

A rántáshoz kb. 3-4 evőkanál olaj és liszt kell, meg a pirospaprika.


Pörkölt (kb 2 étkezésre elég):

- egy közepes fej vöröshagyma

- 2-3 gerezd fokhagyma

- annyi olaj amiben a hagyma megpirul (és vízzel kell felönteni)

- egy csirke melle (kb. 5-600 Ft)


Szóval ha azt vesszük, hogy pörkölt + főzelék negyed kg főzeléknek valóval és 1 csirkemellel, ez elég 2 étkezésre. Mindez alsó hangon kb. 700-ból ki tud jönni, tehát 1 kajálásra 350 jut. A büfében ennyiért kapsz egy melegszendvicset...


Sok sikert az önállósodáshoz! :)

2010. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Úgy tűnik, hogy nem csak az önálló életben, hanem az önálló könyhai tevékenységben is kezdő lehetsz, ezért azt javaslom, hogy ne bonyolítsd túl a dolgokat és ne szerezz be túl sok felesleges dolgot! Én is elkezdtem egyszer...

Nálam mindig volt otthon: rizs,búzadara,száraztészta,cukor,só,őrölt bors,vegeta,leveskocka,olaj,liszt,prézli,lekvár,méz-ezek a tartós dolgok.Konzervek:(ketchup,mustár,egy-két májkrém és halkonzerv),alapanyagok(kukoricakonzerv,zöldborsókonzerv-kicsit vegyél,gondolom, ha csak egyedül eszed meg, amit elkészítesz, nem akarod sem kidobni már a harmadik napon, sem egy hétig enni,tea és kávé.

A hűtőben:sajt,tejföl,tojás,olcsó füstölt szalonna(ízesítő gyanánt,sokáig eláll és aztán meg is lehet enni,ha már sokadika van)és tartalékban egy tartós tej.

Zöldégfélét és felvágottat,kenyeret mindig frissen vegyél,kivétel ez alól a krumpli,hagyma és fokhagyma,de ebből se legyen otthon túl sok,mert gondolom, nem fogsz minden nap főzőcskézni magadnak, és akkor ezek tönkremennek.A kefír és a joghurt jól bírják a gyűrődést, nem kell kidobni őket, ha lejár a szav.idejük, még egy hétig simán fogyasztható legalább.A fagyasztóban szoktam tartani készételeket(azt is lefagyaszthatod, amit megfőztél,és sok lett,tartalék sajtot,vajat,kolbászt,ezeket mind olyan adagokban, hogy ha előveszed, belátható időn belül-1 hét-elfogy,ha szeretnél húsféléket főzni, akkor darált húst kb.15 dkg-os adagokban,szelet húsokat,folpackkal elválasztva,és minden olyan zöldségfélét, amit megvettél,de nem tudtad mindet egyszerre elhasználni,és fagyasztható.És zsemlét vagy szeletelt kenyeret. De ez, amit leírtam,nem kell, hogy minden mindig a rendelkezésedre álljon.Én sem állok jól anyagilag, és úgy vásárolok,hogy igyekszem mindig azt venni, amit éppen érdemes,abból esetleg többet, ha eláll vagy ha fagyasztható.Remélem,tudsz hasznosítani dolgokat a javaslataimból.

2010. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!