Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem sütigolyó...

Írnátok nekem sütigolyó recepteket?

Figyelt kérdés
mint például raffaello,kókuszgolyó/ezeknek a receptjét tudom, csak hogy ehhez hasonlót/
2014. dec. 19. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
A kekszalapból kiindulva, csinálhatsz mogyorós-meggyes csokigolyót is. minden úgy megy, mint a kókusznál, csak nem kókusz kerül bele, hanem daráld mandula esetleg dió. rumaroma is jótékonyan ízesíti. meggy a közepébe, és meghempergetni is mandula/ dió reszelékbe kell.
2014. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meggyes gesztenyegolyó, olvasztott csokiba mártva.
2014. dec. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Keress rá a dinnyesütire, vagy még nagyon cukik a kekszsünikék.Mindegyiket megtalálod, ha beírod a G-be.

Finomak, és nagyon mutatósak.

2014. dec. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Esetleg a csokireszelékes túrógolyó receptjét tudja valaki?
2014. dec. 19. 20:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly és tavalyelőtt ezeket készítettem karácsonyra, és az idén is feladták már a rendelést!

Lehet, hogy a túrósok között szerepel, amire gondolsz:


Túrógolyó


Hozzávalók: 50 dkg túró, 20 dkg porcukor, ízlés szerint vaníliás cukor, 20 dkg kókuszreszelék, kevés darált keksz, mogyoró, mandula vagy mazsola, 5dkg teavaj, 1 citrom reszelt héja

A túrót a porcukorral és a van. cukorral összekeverjük,majd 10 percig állni hagyjuk. Ezután hozzáadjuk a kókuszreszeléket és a darált keksszel formázhatóvá gyúrjuk.

A masszából kis golyókat formázunk,megforgatjuk kókuszreszelékben vagy csokidarában vagy csokoládéban.

(Én csokidarában forgattam meg.)


Mozart golyók - drága és pepecselős, de a hatása leírhatatlan


A marcipánmasszához: 20 dkg hántolt mandulabél, 20 dkg porcukor, 0,5 dl víz, pár szem keserű mandula, 3 ek őrölt pisztácia

A nugáthoz: 10 dkg étcsoki, 5 dkg mogyoró, 5 dkg porcukor

Bevonáshoz: étcsokoládé

Elkészítés A mandulát ledaráljuk, finom porrá. (Ha nem találsz a boltban hántolt mandulát, akkor jó a sima is, csak le kell forrázni 3 percre, majd simán le lehet húzni a héját.)

Összekeverjük 15 dkg porcukorral. 5 dkg porcukrot feloldunk 0,5 dl vízben, kevergetjük, míg el nem oldódik a cukor. Hozzáadjuk a mandulás keverékhez, majd jól összegyúrjuk, mígnem formázható gombócot kapunk.

A marcipánt megfelezzük, majd hozzátesszük az előzőleg leforrázott, héjtalanított, ledarált pisztáciát, és jól összegyúrjuk.

A nugáthoz a mogyorót szintén őröljük, összekeverjük a porcukorral. Az étcsokit megolvasztjuk, majd összegyúrjuk a mogyorós keverékkel.

A nugátból kis golyókat formázunk. A marcipángombócokat 3 mm vastagra kinyújtjuk, majd egy kupicával kiszaggatjuk őket. Fogjuk a nugátgolyókat, először a pisztáciás marcipánnal, majd a simával borítjuk be őket, és golyóra formázzuk.

Felszúrjuk őket egy-egy fogpiszkálóra, és olvasztott étcsokiba mártjuk. Sütőpapírral borított hungarocell lapba szurkáljuk, amíg meg nem száradnak.


Banános golyók - a férjem és a fiam kedvence


Hozzávalók: 3 banán, 3-4 ek. porcukor, 25 dkg darált keksz, 18 dkg kókuszreszelék lehet, hogy kevesebb kell, 2 ek vanília aroma + kókuszreszelék és reszelt csoki a hempergetéshez

Elkészítés: A banánokat villával összetörjük, majd hozzákeverjük a cukrot, a kekszet, a vaníliaaromát és a kókuszt. (A banánok tényleg jól összefogják a masszát, és nem kell hozzá plusz folyadék vagy margarin sem.)

Golyókat formálunk a masszából, felét kókuszba, felét pedig reszelt csokiba forgatjuk.


Mascarponés túrós kókuszgolyók - anyukám és én ezt szeretjük a legjobban


Hozzávalók: 50 dkg túró, 2 ek. mascarpone, 4 ek. tejföl, 1 citrom reszelt héja, 15 dkg cukor, 4 ek. vagy csomag vaníliás cukor, 20-25 dkg kókuszreszelék

Elkészítés: A túrót összetörjük, majd hozzákeverjük a cukrot, citromhéját, vaníliás cukrot, tejfölt, mascarponét.

Nagyon alaposan összedolgozzuk.

Hozzáadunk annyi kókuszreszeléket, hogy formázható legyen. Vigyázzunk ne legyen túl kemény a massza, mert állás után a kókuszreszelék felszívja a túró és tejföl víztartalmát, és túl száraz lesz!

Golyókat gyúrunk belőle, melyeket kókuszreszelékbe hempergetünk.Hűtőben tároljuk.


Nápolyi golyó - ez nagyon édes, de a barátnőm férje így szereti


Hozzávalók: 300 g csokis nápolyi, 250 g porcukor, 50 g cukrozatlan kakaópor, 150 g margarin megolvasztva, 2 ek. rum/ 1 kis üveg rumaroma, 50 g kókuszreszelék

Elkészítés: A nápolyit morzsás állagúra törjük. Az összetört nápolyit elkeverjük a porcukorral és a kakaóporral.

Hozzáadjuk az olvasztott margarint és a rumot, majd az egészet homogén masszává dolgozzuk össze.

A masszából golyókat formázunk, majd a golyókat beleforgatjuk a kókuszreszelékbe. Lehűtve tálaljuk.


Egyébként én a nosalty.hu-n keresgettem évekkel ezelőtt sütés nélküli sütik címszó alatt.

2014. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezek jóknak tűnnek! Nagyon szépen köszönöm!
2014. dec. 20. 17:34
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nálunk ez a nyerő:)

2014. dec. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jól néz ki! köszönöm :)
2014. dec. 22. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!