Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pacalt szeretnék előfőzni....

Pacalt szeretnék előfőzni. Vizzel együtt tegyem fel? Vagy ha már forr a víz?

Figyelt kérdés
2014. okt. 11. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A forró vízzel leforrázod, azaz jót teszel vele. Ezt többször kell megismételni, majd amikor már teljesen tiszta,/szagtalan / akkor mehet a fűszeres pörköltszaftba, és abban kell puhára főzni.
2014. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én vízzel együtt szoktam feltenni.

Előtte szépen átmosom, bele a fazékba/kuktába, felöntöm meleg vízzel, amibe teszek 4-be vágott vöröshagymát, pár gerezd fokhagymát, sót, szemes borsot.

Ha van otthon citrom, abból egy felet felkarikázva. Ettől szép fehér marad.

2014. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Kimaradt: egyben szoktam előfőzni, hideg vízzel még egyszer lemosni, és csak utána vágom csíkokra.

Ezek után jöhet a pörköltnek készítése.

2014. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zolidobos ***** válasza:

Elég gyakran készítek, így:

Alkoholtól véreres szemű hentest pálinkával motiválom.

A pacalt -ha kell- megtisztítom az esetleges faggyútól, egyebektől, többször átmosom, felcsíkozom.(miért? később)

Kuktába teszem, nem túl sok vízzel, némi hagyma, só babér társaságában. Egy órát főzöm.

Közben hagyományos pörkölt alapot készítek, az óra elteltével a kuktából forrón rászedem az előfőzött pacalt. Ha nem csíkozom fel előre, akkor ki kell hűteni, a pacal vissza keményszik(tapasztalat), és nem csináltunk semmit. Még kb. fél-egy órát főzöm az alapon, utánfűszerezem, közben a főzőlével pótolgatom a szükséges lét, így nincs ízveszteség, gyönyörű, sűrű szaftot kapok.

Sok sikert!

2014. okt. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!