Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha az olívaolaj nem jó sütéshe...

Ha az olívaolaj nem jó sütéshez, akkor miért használja mégis a legtöbb szakács azt a főzőshowkban?

Figyelt kérdés

2014. szept. 23. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Többfajta olivaolaj van, van amelyik sütéshez való, van amelyik salátákhoz és stb.
2014. szept. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én extraszüzet használok mindenhez. Nincs ráírva, hogy magában, vagy sütéshez való szerintem, de nekem nem tűnt fel, hogy ne lenne jó a sütéshez.
2014. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az olívaolaj (mármint az extra szűz) tökéletesen alkalmas sütéshez, én is van, amihez azt használok. Mondjuk általában nem a legjobbat, azt inkább rakom salátákba.
2014. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd végig, megéri, mindenre választ kapsz:

[link]

2014. szept. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, valóban így már kitisztult a kép :)
2014. szept. 23. 10:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a kenyér nem jó evéshez, miért használja mindenki? :O
2014. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bumbi02 ***** válasza:

Az olívaolaj az olyan jellegű sütéshez nem alkalmas, ahol hosszasan pirítanál benne valamit. Az olívaolaj azért használatos mégis, mert pl egy olasz ételnél az olívaolajban csak megfuttatod a hagymát, paradicsomot, és máris felöntöd, nem fogod szétégetni az olajat. :) Példának okáért a szezámolaj se a legjobb sütéshez, sokkal inkább való arra hogy sütés közben, vagy főzés közben megöntözd vele a ragudat, vagy a húst.

Sok olaj nem sütésre való, hanem ízesítésre, ha sokáig szeretnél valamit sütni, akkor vagy étolajat ajánlok, vagy tisztított vajat.

2014. szept. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!