Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan torta-tölteléket ami hamar megvan és finom? Esetleg jó torta-alap receptet?

Figyelt kérdés
Lehetőleg ne vajkrémes legyen. Két fiamnak (különböző évesek lesznek 2x2 tortát kellene sütnöm -a pici elektromos sütőmbe csak 18 cm-es tortaforma fér be max. 3 tojásból).

2014. szept. 2. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Elég annyi, hogy csinálsz egy piskótát, tudod, ahány tojás annyi ek liszt és cukor. Fehérjét felvered habnak, a sárgáját a cukorral, majd a lisztel kikevered, két részletben óvatosan hozzáteszed a fehérjét. És választhatsz innen egy krémet: [link]


Amit eddig innen sütöttem, mind nagyon finom volt, és pont jó állagú. :)

2014. szept. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg gyümölcstorta is érdekelne, megírom a 2 tojásos nagyon finom piskóta receptjét.Puding, gyümölcs és tortazselé megy még rá.
2014. szept. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudok betenni a sütőbe gyümölcstorta formát
2014. szept. 2. 12:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet úgyis csinálni a tortát, hogy téglalap alakú lap (vajas piskóta pl), keresztben háromba vágod, és úgy rakod egymásra. Szép párhuzamos oldalú szeleteket lehet vágni belőle.
2014. szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha kapcsos a 18 cm-es formád, abban is lehet gyümölcstortát sütni, csak nem lesz olyan bordázott.
2014. szept. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kapcsos a formám, megírnád a receptet?
2014. szept. 2. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze írom:)

14 deka liszt, 14 deka cukor, 2 tojás, fél deci olaj, fél deci melegvíz, egy púpos teáskanál sütőpor.

A tojások habját keményre felverjük. a sárgáját kikeverjük a cukorral, hozzáadjuk az olajat és a melegvizet, végül a sütőporos lisztet. legvégül lazán fakanállal belekeverjük a kemény tojáshabot.

ha kapcsos formát használok, akkor egy méretre vágott sütőpapírt teszek bele.(körberajzolom)Előmelegített sütőben kb 15 perc alatt megsül, de mivel a tied elég kicsi forma, így magasabb a tészta, lehet, hogy kicsivel több ideig kell sütni. A tűpróba mindenképpen ajánlatos.

én a pudingot 3 deci tejben szoktam sűrűre főzni,úgy öntöm

a formában hagyott piskótára, erre a gyümölcsöket, majd a zselét.

Ha kihűlt kipattintom, és tálra csúsztatom.

Persze legtöbbször a gyümölcstorta formában sütöm, de van amikor a kapcsosban. Nekem 22- cm-es, szép magas lesz benne a piskóta, illetve a kész torta.

Érdemes kipróbálnod, mert tényleg nagyon egyszerű, olcsó és nagyon finom piskótaalap.

Sok sikert a gyerkőcök szülinapi bulijához :)

üdv.

2014. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok :) leírom még neked a gesztenyés almatortám menetét, a fenti piskótához. Igaz télen szoktam, amikor nincs nagyon friss gyümölcs , de szerintem bármikor nagyon finom.ezt mindig a kapcsos formában készítem.

Szóval megsütöm a piskótát. megpárolok 2-3 almát, amit szeletekre vágok (uborkagyalu) de annyira, hogy lehetőleg ne maradjon leve.

lereszelek kislyukon egy csomag édes gesztenyemasszát és harmadolom.

A piskótát vékonyan megkenem bármilyen lekvárral, rászórom a gesztenye egyharmadát. erre jön elsimítva a párolt alma, erre megint a gesztenye.

Megfőzöm a 3 deci tejes sűrű vaniliapudingot, plusz egy vaniliás cukorral.Ráöntöm a tetejére, és azonnal befedem folpackkal, így a puding nem bőrösödik.

Ha kihűlt, a maradék gesztenyéből kis kupacokat teszek rá arányosan, és, ha éppen van, a kupacok közé 1-1 szem meggyet.(befőtt, vagy fagyos)

Közvetlen tálalás előtt pattintom ki a formából, csúsztatom tálra, és akkor még tejszínhabspayból nyomok rá ízlésesen habrózsákat.

Mikor nagyon ráértem, no meg jó kedvem is volt, akkor hámozott mandulával is megtűzdeltem a tetejét.

Szívből ajánlom, mert szép és nagyon finom is.

üdv:)

2014. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Huh, nagyon finoman hangzik, meg fogom csinálni mindet (csak legyen időm egyszer - egy és két évesek lesznek a fiaim októberben) -míg ők még nem voltak rengeteg tortát, sütit csináltam, de akkor még volt is időm,energiám ilyenekre.
2014. szept. 2. 20:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!