Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elronthatatlan, tuti csokimáz...

Elronthatatlan, tuti csokimáz recept?

Figyelt kérdés
Több receptet kipróbáltam, egyik se lett tökéletes.A tortabevonó meg elég drága,és azt is el kell találni,hogy jó legyen.Ti hogy csináljátok?
2014. máj. 19. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:

cukrot keverj össze annyi kakaóporral, hogy jó sötét színe legyen. Ehhez önts annyi vizet, hogy éppen folyjon. Kezd el forralni. Folyamatosan keverd, hogy ne égjen le. Egy-két perc alatt elpárolog a víz, a cukor teljesen felolvad, és sűrű csokimasszát kapsz. Én egy csepp sót is szoktam beletenni, mert az édes íz még teltebb lesz általa. Tényleg csak egy keveset.

A tűzről levéve vagy vajat, vagy margarint keverek hozzá. Ezt lehet bátrabban, hiszen ez fogja össze a mázat ha kihűlt.


Szerintem ha a vizet nem sokallod el, akkor el se lehet rontani.

Mivel nem tudom, hogy mit szeretnél bevonni vele, nem tudom mennyi kell, no meg mivel ez a nagyim módszere volt, ő tanított rá, csak érzés szerint tudom én is elkészíteni. Próbáld meg.

2014. máj. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Legfőbb kérdés, hogy olyat akarsz, ami visszakeményszik, vagy olyat, ami bár szép fényes és egyenletes, de ha belenyúlsz, ragad...?

Keményedőshöz tortabevonó vagy igazi csoki kell.

A kakaós verzió, amit az Első is írt, az viszont sohasem lesz igazán kemény, vagyis egészen pontosan lehet kemény az is, de az már nem finom. Viszont ha jó úgy, hogy nem lesz csokikeménységű, márpedig otthoni fogyasztásra, ha nem kell szállítani a sütit, az tökéletes, akkor amit az Első írt... Mi se szoktuk méricskélni.


Esetleg itt egy recept, a legutóbbi sütim eredeti máza ez lenne:

5 dkg vaj, 8 dkg cukor, 2 dkg kakakópor, 1 ek puding, 1 ek tej. Összeolvasztani és a (tepsi méretű) sütire önteni...

(Ez sem keményszik meg teljesen, csak épp megdermed. Viszont finom. Amúgy nem ezt csináltam legutóbb, azt is csak érzésre, lusta voltam cukort, kakaót méregetni... :))

2014. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!