Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen könnyen elkészíthető...

Milyen könnyen elkészíthető szülinapi tortát ismertek?

Figyelt kérdés

Amihez nem kell sok tojás például, meg hogy ne elvágni kelljen és úgy bele a töltelék,mert az nem megy :(

Vmi finom krémes, joghurtos, ami nem macerás :D


Előre is köszike!


2009. dec. 16. 16:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
valaki írja már le hogyan kell a cérnával elvágni két ,háromfele! Még melegen vagy teljesen kihűlve?
2009. dec. 19. 07:52
 12/18 anonim ***** válasza:
Kihülve! Legalábbis nálunk úgy szokták!
2009. dec. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Én kakaós piskótát szoktam egy egyszerű tejszínes csokis krémmel és van amikor teszek bele meggyet is.

Itt a krém recept:

4 dl tejszín

15 dkg csoki

5 dkg cukor

10 dkg margarin

A tejszín felét felfőzöd a cukorral és a darabokra tört csokival.Ha kihűl belekevered a margarint és a maradék felvert tejszínt.Én szoktam a tejszinbe habfixálót is tenni de elvileg nem esik össze anélkül se.

2009. dec. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
a tejszín a Hulala?
2009. dec. 19. 11:32
 15/18 anonim ***** válasza:

Én ilyet sütöttem a mai szülinapomra.

Hozzávalók:

3 tojás

20 dkg cukor

1/4 liter tej

20 dkg darált mák

20 dkg liszt (15 dkg rétes, 5 dkg sima)

1 sütőpor

1 citrom héja / (5 csepp citromolajat használtam)


A tojásokat robotgéppel kikevertem a cukorral, hozzáadtam a mákot, a citromolajat, majd felváltva adagoltam bele a sütőporos lisztet és a tejet. Egy kisebb sütőpapírral bélelt tepsibe öntöttem a tésztát, és a tetejére szórtam fél üveg magozott meggyet. Előmelegített sütőben, légkeverésen 150 fokon tűpróbáig sütöttem. (30 perc)



[link]

Máklepény, de kerek formában.

Mikor kihült, citrommázat tettem rá, és arra tettem az apró marcipán-virágokat.

Ízlett mindenkinek.

2009. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Boldog Szülinapot!!!!
2009. dec. 19. 14:19
 17/18 anonim ***** válasza:

[link]

Tészta:

40 dkg liszt

2 csomag sütőpor

1 teáskanál só

1 evőkanál cukor

6 dl tej

2 tojás

10 dkg olvasztott vaj


Amerikai palacsinta elkészítése:


A lisztet keverjük össze az 1 evőkanál kristálycukorral, a 2 csomag sütőporral és a teáskanál sóval.A lisztes keverék közepébe készítsünk egy kis mélyedést, ebbe öntsük bele a vajat, majd adjuk hozzá a korábban már összekevert 6 dl tejet és a 2 tojást.Keverjük a masszát csomómentesre.Ezután egyenként süssük ki a palacsintákat olaj nélkül!!!


Krémnek én 8 dl tejből és 2 csomag vaníliás pudingporból, plusz két ek vajból csináltam egy krémet. A vajat még a forró, már megfőtt pudinghoz keverd.

Ha langyosra hűlt, meg lehet tölteni vele a palacsintákat.


20/L

2009. dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
ez aztán guszta :)
2009. dec. 19. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!