Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mit tesz az asztalra...

Ki mit tesz az asztalra szenteste? És Karácsony 1. ill. másnapján?

Figyelt kérdés
reggeli,ebéd,vacsora
2009. dec. 8. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

reggeli az nálunk nincs,... ebéd valami nagyon könnyű, általában szendvics, vagy valami ilyesmi... na de este :) rántott hal, krumplisaláta, majonézes krumplisaláta, rizs, halászlé, töltött káposzta... kb ennyi. meg néha van kolbival töltött karaj.

süti minden mennyiségben.

25-én húsleves gazdagon, libacomb pároltkáposztával,...ludaskása!

26-a: húsleves, cordon bleu, vagy valami rántott dolog,.. meg a maradékok :D

2009. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Szenteste nálunk nics nagy eszem-iszom.Műkos beigli és semmi més ( A halat különben sem szerjük)

Karácsony napján húsleves,rántott karaj és csirke,gomba,tartármártás,savanyúság,sült és törtburgonya,töltöttkáposzta.Ebből marad a következő napra is.

És természetesen csoki és gyümölcstorta,aprósütemények.Beiglik nem.

2009. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

a beigli nem menő nálunk, úgyhoyg az nincs. de az isler elmaradhatatlan kellék. reggelire nem csinálunk semmit, ebédre se igen, 24én csak vacsora van. mivel sokat kell főzni gyorsabb, egyszerű kajákat csinálok, a kedvenceink közül. szokott lenni majonézes krumpli, rántott hús, valamilyen pácolt-sült hús, zöldséges-rizs, tejszínes-kapros-krumplis halfilé vagy csülkös krumpli, néha vadas, leves viszont nincs mindig, annyira nem leveses a család. sütik közül zserbó szokott lenni, valami könnyű gyümölcsös torta és valami csokis, mindig csinálunk sajtos-ropogóst.

másnap, harmadnap vagy a rokonoknál eszünk vagy a maradékokat. köretből többet csinálok szentestére, így utána csak valami húst kell frissen kisütni.

2009. dec. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Reggelizni sosem szoktunk. Ebédre bekapunk valamit, mert én egész nap a konyhában tüsténkedek ilyenkor. Az ünnepi menü pedig halászlé, rántott tonhal hagymás-ecetes krumplisalátával, rántott sertés karaj, és mustáros csirkemell ropogós bundában. Sütik: Zsermák, zserbó, idén kimarad a hókifli mert nemrég sütöttem, de amúgy az is szokott lenni, viszont lesz helyette gesztenye alagút, és természetesen linzi koszorú. Első napján töltött káposzta, másnapján pedig a maradékok. Nincsenek rokonaink úgyhogy együtt leszünk hármasban a kislányunkkal. És végre pihenünk, szeretjük egymást, játszunk, mesét nézünk. Mindenkinek kellemes készülődést és békés ünnepeket.
2009. dec. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezeket a válaszokat olvasva nagyon megéhesedtem most :P.Amúgy bocsi hogy ideoffoltam,de ezt beakartam írni :D:P.
2009. dec. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!