Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a tökéletes zserbó receptje?

Mi a tökéletes zserbó receptje?

Figyelt kérdés
A napokban zserbókészítésre adtam a fejem, de rengeteg különböző receptet találtam, és mindenki a sajátjára esküszik. Sok élesztő vagy kevés, vaj vagy margarin, a tetejére csoki, tortabevonó vagy kakaóból készült krém? Ti mit ajánlanátok?

2014. jan. 25. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy régi szakácskönyvből való receptem van, a mamámé volt. Élesztőből 1dkg kell a 35dkg liszthez+még pici sütőpor, elég nagy tepsiben sütöm, igy nem lesz vastag a tészta, mind3 tésztát lemérem, hogy egyformák legyenek, ne legyen az egyik vastagabb, egy másik vékonyabb. Tetejére főzött mázat készitek, kakaó, margarin, cukor, tej. Tortabevonókból kiábrándultam. Margarint teszek a tésztába. Sok lekvár, rá pedig csak annyi darált dió, amennyit felsziv éppen, se nem többet, se nem kevesebbet, az se jó, ha száraz, az se ha csak a lekvárt lehet érezni. Nekem nagyon megfelel. Egy tanács, a darált dióhoz ne rakj annyi cukrot, mint amennyi a dió, mert úgy nagyon édes. Az én receptem 12 dkg dióhoz, 12dkg cukrot ir, de jóval kevesebb is elég. Na picit hosszú lett, de leirtam mindent.:-)
2014. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
én inkább zsírt tennék a tésztába, úgy az igazi, "autentikus"
2014. jan. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ezt imádom : [link]

A lényeg , hogy akkor lesz nagyon szép a zserbód , ha nagyon vékony lapokat nyújtassz ki . Én amikor először csináltam,csúnyácska lett egy kicsit,mert vastagabbak lettek a lapok a kelleténél . Így a végén egy kis tészta marad,amit inkább kidobok . Illetve amit ne felejts el,megszurkálni a lapokat ! Hogy ne púposodjon fel :) Sok sikert !

2014. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!