Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehetne finomabbá...

Hogyan lehetne finomabbá tenni ezt a tortát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Azt találtam ki, hogy sütök valami pistótafélét, levágom a tetejét, kiszedegetem a belsejét, töltök bele krémet, majd vissza a tetejét, végén leöntöm csokival.

A krémre valami ilyesmit szeretnék: a kiszedett morzsákkal összekeverni gesztenyemasszát. De hogy lehet úgy megcsinálni, hogy ne legyen totál gesztenyepüré ízű? Mit keverjek még hozzá szerintetek? Kekszet, meggyet?

Köszönöm a válaszokat és az ötleteket.


2009. nov. 30. 15:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Van olyan babapiskóta amiben nincsenek adalék anyagok sem pedig tojás. Én ilyenből készítettem a tortát. És glutén mentes. Jó szándékból írtam a soraimat, nem kéne kötöszködni. Az én gyerekem mindent később kapott mert volt asztmás a családban és így próbáltuk meg kivédeni az esetleges örökletes hajlamra való fogékonyságot. Szerencsére eddig semmire nem lett allergiás.

Természetesen egy egy éves baba színte már mindent ehet, de az a szülő dolga, hogy mit mikor vezet be a gyerekénél, ne te döntsd már el ha lehet.

A kérdésre kellett volna válaszolnod!

2009. nov. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 igabcsy ***** válasza:

Én így csinálnám a krémet (mint a gesztenyekockánál)

Hozzávalók:

50 g főznivaló vanília pudingpor

3 dl tej

25-30 dkg porcukor

20 dkg margarin vagy vaj

50 dkg fagyasztott gesztenyemassza

A pudingport a tejben, 10 dkg porcukorral ízesítve sűrűre főzném és hagyom kihűlni. A puha margarint a többi porcukorral habosra keverem.

A felengedett, puha gesztenyemasszát átpasszírozom, és a hideg vaníliakrémmel együtt a cukros margarinhoz keverem.

Végül bele keverném a kikapart piskótatésztát is.

Mivel az eredeti gesztenyekocka krémjében nincs piskóta, ezért lehet, hogy kissé száraz lenne így a krém. Ezért mindenképp vennék 2 dl habtejszínt, és ha tényleg száraz a krém, akkor felverném a tejszínt és óvatosan hozzákeverném a krémhez. Esetleg egy habfixáló még nem árthat.

2009. nov. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
na? hogy sikerült? ^^
2010. febr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Finom lett! 3-szor is megcsináltam, mert több pici szülinapi buli volt!

Csináltam alapmuffin-tésztát, persze nem muffinformában, hanem tepsiben, abból vágtam ki kicsi köröket.

A massza: gesztenyepüré, turmixolt meggy, pici vaj, pici cukor, pici tej.

Ezt raktam a két réteg torta közé, és az egészet leöntöttem olvasztott csokival.

Nagyon finom süti lett.

2010. febr. 23. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!