Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyulai lángolt kolbászt...

Gyulai lángolt kolbászt szeretnék tenni rakott krumpliba, ennek a külsejét le kell húzni?

Figyelt kérdés
Próbáltam,de nemigazán jön le,szakad . (Kezdő vagyok )
2013. dec. 16. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy lemosod csak és rajtahagyod,, vagy próbáld meg meleg vízzel lemosni, utána könnyen lejön a kolbász héja, igaz ezt a száraz kolbásszal szoktam a lángoltról szerintem nem kell leszedni, mert az puha és esetleg szétesik.
2013. dec. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha rendes bélbe van, akkor kár vele szenvedni. Csak a műbéltől kell megszabadítani. Persze ez ízlés kérdése.
2013. dec. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én levesbe tettem ilyet és nekem lejött a "bőre", igaz, darabokban. Szerintem le kell húzni.
2013. dec. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is forró víz alatt mosok meg minden kolbászt, alaposan megdörzsölve, hogy lazuljon a bőre. A bőr alatti zsír a melegvíztől kissé kienged és könnyen lejön a héja. egyénként a lángoltat is bélbe töltik.

az más kérdés, hogy nehezebb így szeletelni, de egy jó éles nagykéssel, deszkán megoldható.

2013. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen füstölt kolbászt hidegvizes csap alatt alaposan átdörzsölök, majd megtörölgetem, és utána könnyedén le tudom húzni.


(Az igaz, ha nem műbél, akkor ehető, de nekem mégsem guszta, ha evés közben ott nyúlik esetleg a kolbászhúsról lefőtt bél.)

2013. dec. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Végül nem szedtem le róla :)
2013. dec. 16. 19:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!