Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan alap keksz receptet...

Olyan alap keksz receptet keresnénk amit különböző képen tudnánk ízesíteni?

Figyelt kérdés

Pl:kakaóval-akkor kakaós

fahájjal:akkor fahéjas

kókusszal-akkor kókuszos

narancshéjjal-akkor narancsos


2013. dec. 1. 15:25
 1/4 bumbi02 ***** válasza:
46%
Bármelyik kekszet ízesítheted különböző képen. Az a lényeg, hogy elég nagy legyen a kép, hogy minél több keksz ráférjen, lehet ez családi fotó, vagy tájkép is.
2013. dec. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gömbicica ***** válasza:
54%

szerintem félreértetted kedves előző válaszoló :-)

Kakaós alapu kekszet kakaókrémmel

Fahéjas alapu kekszet fahéjjal..... gondolt a kérdező talán. Nem?

Kedves kérdező???? Hogy gondoltad?

A sima 3:2:1 arányu sima linzert tudod izesiteni, de nem valami finom.

MIndenesetre ha finom kekszet szeretnél cisnálni, akkor vajjal készitsd, és ne margarinnal!!!!


Ha én értettem félre bocsánat(

Van nagyon nagyon finom pilótakeksz recept a neten, ha szeretnéd, megpróbálom megkeresni.

Vajjal készül, vaniliás, ill. csokoládés a keksz, és magas kakaótartalmu csokis a krémje vajjal,

valami veszedelmesen finom!!!!

2013. dec. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28 dkg cukrot habosra keversz 24 dkg margarinnal/vajjal. Hozzá adsz két tojást, tovább kevered, hogy elvegyüljön a tojás. Tehetsz bele rumaromát (kakaós kekszhez jó, egy vaníliás cukrot). 56 dkg lisztet elkeversz egy fél csomag sütőporral, opcionálisan kakaóval, fahéjjal stb. Hozzáöntöd a tojásos masszához. Kézzel gyúrod, amíg egy jól formázható tésztát nem kapsz. Ha kell lehet még lisztet tenni hozzá. Formázható kekszé, süthető. Kb. 180 fokon 15-20 perc. Amikor kemény a teteje akkor jó.
2013. dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kidarálós kekszet szoktuk vaniliásan, kakaósan és kókuszosan készíteni.

Szerintem az alaptészta mással is ízesíthető igény szerint.

Amúgy Bumbinak értékelem a humorát XD.

2013. dec. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!