Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőtök krémleves - édesen,...

Sütőtök krémleves - édesen, sósan?

Figyelt kérdés

Saját, bevált ötleteket szeretnék.

Finom legyen! :)


2013. nov. 15. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a sósra szavazok!
2013. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
En csak edes valtozatban kostoltam,nagyon finom. Pontos receptet nem tudok,mert etteremben ettem,de ereztem benne fahejat es gyombert is. Eszmeletlen finom volt,es most,hogy mondod keresek is receptet holnapra.:)
2013. nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is ki akarom próbálni, szerintem én az édeset fogom megcsinálni, mert eleve a sült tököt is édeskésen szeretem kis mézzel és valahogy a levest is hasonló ízhatásúnak képzelem, szerintem nekem a sós furcsa lenne.
2013. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 doboszoli ***** válasza:

Nagyon szeretjük a sütőtököt, sütve.

Talán tavaly termett "ipari" mennyiség, és ezen felbuzdulva, készítettem belőle krémlevest. Valahonnan a netről puskáztam a receptet.

A család testületileg úgy döntött: marad a sütés.))

Mindemellett szívesen olvasnék bevált receptet, akár sósat, akár édeset.

2013. nov. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak a krémleves érdekel ? mert van egy őszi vitaminbomba receptem sütőtökből és egyéb most is kapható hozzávalókból.

kis csirkemell is van benne, de elhagyható, ha valaki éppen vega.Ha érdekel szívesen leírom bővebben is.

2013. nov. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 doboszoli ***** válasza:
Írd, kérlek!
2013. nov. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sósan, leveskockával, gyömbérrel szoktam ízesíteni. mehet bele feltétnek sült baconszalonna is
2013. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Írom a sütőtökös leves nem krémes változatát.Hátha valaki kedvet kap hozzá és kipróbálja.

Hozzávalók: egy csomó zöldhagyma vagy egy darabka póréhagyma 1-2 gerezd fokhagyma, 40 deka csíkozott csirkemell, 25 deka sárgarépa, 25 deka brokkoli, egy kb 20 dekás cukkini, 20 deka hámozott paradicsom, fél kiló hegedűtök (orange ) 2 ek.olaj, 1 liter zöldségerőleves (kockából)akinek van esetleg hús,- vagy csont alapleve talonban, ehhez a leveshez is jól jön felöntőlének.

1 babérlevél, só, bors, ízlés szerint csípőspaprika.

a hagymát zöldjével együtt felkarikázzuk és a kevés olajon

megpároljuk. Rádobjuk a csirkemellet és fehéredésig kevergetjük. Beletesszük a zúzott fokhagymát és a többi fűszert, a hámozott kockázott paradicsomot, és annyi lével, amennyi ellepi elkezdjük párolni. a zöldségeket keménységük sorrendjében adjuk hozzá, vagyis a karikára vágott sárgarépával kezdjük, majd a rózsáira szedett brokkoli következik. a brokkoli szárát is vágjuk bele, ha elég zsenge. mindig pótoljuk a levét.

végül a kockára vágott édes tököt , a héjas cukkinit kis hasábokra vágva tesszük bele és felöntjük a maradék lével.Ha szükséges a leves "hosszán " még állíthatunk, ha túl sűrűnek találjuk.Legvégül tálaláskor friss vágott petrezselyemmel megszórjuk.

Ügyeljünk, hogy ne főzzük szét a hozzávalókat, maradjon rusztikus, harapnivaló.

Nagyon finom, tartalmas őszi-téli leves, és a hozzávalók is változtathatók.

A hagyma lehet akár lila vagy más éppen kéznél levő, a brokkoli karfiollal is kiváltható (azzal is nagyon finom )

Azt még hozzáteszem, hogy tapasztalatom szerint csakis az említett kis sárga édes tökből finom.

A szürkés hagyományos úritökből is készítettem már, de nem volt az az ízhatás, nem volt elég édeskés, de lehet, hogy én választottam rosszul:)

A tisztítást, darabolást leszámítva maga a leves kb 25 perc alatt kész.

Érdemes kipróbálni.

Üdv.

2013. nov. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 doboszoli ***** válasza:
Köszönöm, majd referálok az eredményről.
2013. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, a receptet is.
2013. nov. 17. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!