Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha vendég megy hozzátok...

Ha vendég megy hozzátok mennyire értékelitek, ha visz egy saját készítésű sütit hozzátok?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert a kolléga nőm szerint aki vendégségbe visz sütit az megaláza a háziasszonyt ,mert : felül akarja múlni a háziasszony főzési tudományát :

Evvel nem értek egyet: mert ha kb 15-20 föt hívok ,és valaki fel ajánlja nekem ,hogy hozz sütit . boldog vagyok mert ennyivel kevesebb dolgom van . ha meg nagyon finom receptet kérek ..


2013. szept. 19. 11:20
 1/10 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ott van a különbség, hogy hány fős a vendégség. Te is írtad, hogy "felajánlja valaki", és ez a lényeg.

Nálunk - családi összejöveteleknél - mindenki hoz valamit, sütit, üdítőt, sört, mi meg, mint házigazdák adjuk az ételt.

2013. szept. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha felajánlja akkor szívesen fogadom. Vagy ha nagy a vendégség és hozz valamit nagyon örülök neki.


Velem is többször előfordult, hogy akár kisebb összejövetelekre is kérték a barátok, hogy süssek valamit. Mindig szívesen tettem. Viszont csak úgy egy egyéd meghívásra ahol nem 20-an hanem csak négyen eszünk oda nem vinnék ha nem kérik külön

2013. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora társaságnál nálunk úgy működik, hogy mi asszonytársak megbeszéljük, hogy ki mit szeretne hozni, mert nem elvárás részemről.

én szeretem a vendégeimet maximálisan kiszolgálni, de ez a sütis együttműködés nekem is jólesik, mert nyilván annyival kevesebb melóm marad.

2013. szept. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ha megyünk valahova mindig csinálok pár féle sütit,mert úgy vagyok vele én is ,hogy örülnek az ilyennek :) Bár párszor már megkaptam ,hogy nem kell ennyit csinálni,mert nem fogy el.Ugye hiába sok mondjuk a vendég,ha általában inni akarnak inkább,vagy ha nem olyan édesszájúak :) ez sokmindentől függ szerintem :)
2013. szept. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Számomra akármekkora a vendégsereg, ha valaki hoz sütit, én örülök neki, hogy kedveskedni próbált nekem. Ha szól előre, ha nem. Egyáltalán nem venném/veszem rossz néven.
2013. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülök neki
2013. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha meg van beszélve, úgy OK.


De megbeszélés nélkül semmiképp, van aki rossz néven veszi... én is pl. :D

2013. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi is szoktunk vinni általában, meg hozzánk is szoktak hozni. Én azért szeretem, mert ilyenkor egy csomó mindent meg lehet kóstolni :)
2013. szept. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En orulok,ha hoznak. Azt jelenti,hogy ok is keszultek valamivel, ok is oromet akarnak okozni. En nem fozok ugyan soha, de ha vendegsegbe megyek nem ures kezzel indulok annyi biztos.
2013. szept. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha előre megvan beszélve,úgy oké,akkor tudom,hogy én max 1 félét sütök,.

De ha nincs megbeszélve,én sütök 3 félét,bőven elég mindenkinek,akkor nekem ne állitson be 2 tálca sütivel senki,mert nem azért sütöttem,hogy rámromoljon.

2013. szept. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!