Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A zacskós rizst lehet puhára...

A zacskós rizst lehet puhára főzni? Vagy ne is álmodjak róla? :D

Figyelt kérdés
Akárhányszor csinálok zacskós rizst mindig kemény kissé és száraz.. Esetleg ha tovább főzöm megpuhul? Vagy sose lesz olyan puha mint egy nem zacskós társa? :)
2009. nov. 2. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tasakra írt időhöz ezért teszek hozzá 3-4 percet! Így már puha lesz:)
2009. nov. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Főzd tovább,szinte tele lesz a zacsi addig.Nekem puha és pergős így.De ha már leszűrted,és kemény,akkor engedj rá kevés forró vizet,fedd le,és 10-15 perc alatt szintén megpuhul.
2009. nov. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, hogy miért kemény és "száraz", nekem sosem, sőt azért szeretem, mert szép pergő rizst tudok tálalni, és nem kell folyamatosan rajta tartani a szemem, mint a másik rizsen, de ha valóban kemény lenne, akkor próbáld meg leönteni róla a főzővizet, és kicsit állni hagyni a párában.

Egyéb ötletem nincs, ha igy sem lesz jó, akkor főzz közönséges rizst.

2009. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :) Megpróbálkozom vele aztán megírom mit sikerült összehozni :D Az is lehet h egyszerűen gagyi a fajtája..
2009. nov. 2. 20:21
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem a "gagyi" teszkós risz is szép pergősre és puhára fő...
2009. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem mindig puha lesz, de én úgy szoktam csinálni, hogy ha látom hogy már megduzzadt a zacskó akkor egy kis helyen kivágom és villával kiszedek egy két szemet és megkóstolom , hogy jó e már, ha még nem akkor tovább főzöm.
2009. nov. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nah nagyobb edényben, több vízben tovább főztem és így puhább lett! De legközelebb még tovább főzöm szerintem! :) Köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 2. 21:52
 8/10 anonim válasza:
80%
Már hogyne lehetne puhára főzni, csak hagyd tovább a vízben!
2009. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én akármilyen gagyi zacsis rizst is veszek, mindig sikerül. A titka az, hogy mikor úgy gondolom hogy talán kész, akkor először fogok egy kést, és ott még a lábosban vágok rajta egy pici lukat, a kés hegyével keveszek egy kicsit és megkóstolom. Ha még kemény, kap még időt. Ha jó, akkor zárom el. Ennyi:)
2009. nov. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2010. febr. 3. 11:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!