Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sült túrótorta! Hogy szoktátok...

Sült túrótorta! Hogy szoktátok csinálni?

Figyelt kérdés
Én amit enni szoktam egy cukiban az tuti nem pudingos, a neten csak olyat találok! Szerintem a tésztája olyan mint a linzer rajta meggy és úgy a túró! Valaki ismeri így? Meddig kell sütni? A túrót hogy keveritek ki? Tojással? Előre is köszönöm aki segít :)
2009. okt. 31. 12:32
 1/1 anonim ***** válasza:

A tésztához:

50 g porcukor

100 g vaj

150 g liszt


A túrótöltelékhez:

500 g tehéntúró

90 g vaníliás főzős pudingpor

200 g porcukor

500 ml tej

400 ml tejföl

1 db citrom héja

2 db tojás

15 g vaníliás cukor


Elkészítés


1. A sütőt előmelegítjük 190 C-ra. Béleljünk ki sütőpapírral egy 22 cm átmérőjű kapcsos tortaformát.

2. Először a tésztát készítsük el. A lisztet keverjük el a porcukorral, majd gyúrjuk hozzá a vajat. Ahogy összeáll a tészta, már jó is. Ne gyúrjuk túl, mert törni fog nyújtáskor. Ha elkészült, tegyük 10 percre hűtőbe.

3. Ha megdermedt, nyújtsuk ki a tésztát, és béleljük ki a tortaforma alját - úgy, hogy a tészta felnyúljon 3-4 centit a forma falára -, hézagosan szurkáljuk meg, és süssük elő. Csak addig süssük, míg teljesen aranysárga nem lesz.

4. A krém összetevőit egy tálban alaposan mixeljük össze.

5. Tegyük a híg tölteléket a formába, és kb 80 - 90 percig süssük 190 C-on - hőlégkeveréses sütőben 70 perc is elég.

6. Ha kisült a torta, hagyjuk kihűlni, majd vágjuk körbe a formában egy vékony, sima pengéjű késsel. Vegyük le a keretet, és szeleteljük.

2009. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!