Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyanyáink receptje. Törve...

Nagyanyáink receptje. Törve babot ki hogyan készít?

Figyelt kérdés
Barátom elmondása szerint imádja, de évek óta nem evett. Szeretném meglepni.
2013. aug. 15. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Törve bab, lehet, hogy ez a zöldbab, amit apróra kell vágni- törni?
2013. aug. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Én fehér babból szoktam. Előző nap beáztatom a babot. Másnap jól átmosom, és annyi vízzel felteszem főni, amennyi jól ellepi, a vízbe teszek delikátot, pici sót. Ha felforr a víz, megpuhult a bab csinálok egy rántást és berántom a babot. Jól összekeverem, majd vagy krumplinyomóval jó erősen összetöröm az egész masszát, vagy merülőmixerrel összemixelem. Csinálok rá olajban szépen felszeletelt megfonnyasztott vöröshagymát, vagy sült szalonnát. Mi nagyon szeretjük. (Nagymamámtól tanultam)
2013. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Mifelénk valamilyen száraz babot beáztatva megfözünk puhára, annyi vízben, hogy éppen csk ellepje, ne legyen vizes.

Egy másik edényben kevés zsíron hagymát piritunk (mint a pörkölthöz), megszórjuk piros paprikával és nagyon pici vízzel felöntjük és pár percig pároljuk.

A hagymát a babhoz öntjük és fözökanállal összenyomkodjuk.


Rántást nem teszünk bele, mert a bab magától is elég sürü.

2013. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
én pont ma csináltam. normál száraz babból szoktam készíteni. megfőzöm a babot sós delikátos vízben, majd ha megfőtt a lét leöntöm róla és húsdarálón ledarálom. ha ez is megvan kb 3 kanál lisztet teszek bele, felöntöm annyi vízzel, hogy ellepje, sót bele, és felforralom, míg kellő állagúra nem sűrüsödik. rá pedig a hagymás zsír.
2013. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: érdekelne, hogy miért lettek leszavazva a válaszok. Az volt a kérdés, hogy ki hogyan készíti a tört paszulyt (nálunk úgy hívják). Azon, hogy ki hogy csinál valamit mit lehet (le)szavazni?
2013. aug. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

2. Ne idegeskej, van pár idióta, akinek az az idötöltése, hogy lepontozgat mindenkit, függetlenül attól, hogy egyáltalán érti-e, miröl is van szó.


Mivel a kérdésben különféle recepteket kért a kérdezö, ezért minden recept hasznos.

2013. aug. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem tűnik bonyolultnak. Remélem ízleni fog páromnak. Nekem biztos jó lesz, mert én imádom a babot.
2013. aug. 16. 08:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!