Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyors, egyszerű, és természete...

Gyors, egyszerű, és természetesen szuper torta recept van?

Figyelt kérdés

5 éves leánykának lesz szülinapja, mazsolás, gyümölcsös sütiket nem szereti, a krémeseket igen. Valami jó kis torta recept kéne, mert jelenleg még ötletem sincs, és holnap már sütni kéne.

Ha nem túl nagy kérés, akkor lehetőleg képes receptet szeretnék, ami kipróbált, bevált torta.



2013. aug. 7. 11:25
 1/4 anonim válasza:

13/L: en is nagyon szeretek sutni, ajanlom a mindmegette.hu-t, itt tudsz keresni ugy is, hogy mi van a hutodban.

A sutigyar-at jobbenszeretem (sutigyar.hu). Ezen az oldalon van a londoni szelet, ami szerintem egesz egyszeru.

Sajnos telefonrol vagyok, igy nem tudok linket irni.

2013. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tészta:

7 db tojás sárgája

30 dkg cukor

10 ek. víz

25 dkg liszt (kakaós tésztához 22 dkg liszt és 2 ek. kakaópor)

1 sütőpor

a 7 db tojás fehérje kemény habbá verve


22 cm-es tortaformában sütve (200 fokon kb. 1 óra) 4 lapra, 27 cm-es tortaformában (200 fokon kb. 45 perc) 3 lapra vágható, puha piskóta. Szinte elronthatatlan, nem szokott összeesni. A sütési idő természetesen függ a sütőtől is!


Krém: 1,5 liter tejben megfőzöl 5 csomag pudingot (amilyet a lánykád szeret). Ha kész, félreteszed hűlni, néha megkevered, hogy ne bőrösödjön hűlés közben. Amíg hűl, kikeversz 20 dkg margarint kb. 15 dkg porcukorral, majd a kihűlt pudinghoz adod. Ha csomós, mixerrel átkeverheted. A lapokat megtöltöd, aztán bevonhatod a tortát csokoládéval, tejszínhabbal.


Ha a helyedben lennék, vennék egy pici babát (10 cm-est). A kisebb formában sütném meg a tortát, 3 lapból készíteném el a kész tortát. A negyedik lapból köröket szabnék ki, minden kör legyen egy cm-el kisebb, mint az előző (tehát pl. 7-6-5 cm).

2013. aug. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, bocsánat, véletlenül elküldtem. Szóval a köröket egymásra ragasztanám a krémmel, és ha kész, a folpackba takart babát beleszúrnám a körökből alkotott toronyba, mintha az lenne a szoknyája. Valahogy úgy, mint a Barbie tortánál, csak ez kisebb lesz. Ez nagy babával készült:

[link]

2013. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen torta készült végül a lánykádnak?
2013. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!