Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem recepteket?...

Írnátok nekem recepteket? Minden jöhet. (Magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy szeretnék megtanulni főzni,de anyának hiába mondom,soha nem mutat semmit,nem engedi,hogy főzzek,mert majd ő megcsinálja. De én megakarok tanulni főzni,mert 17 éves lány létemre,nem tudok megfőzni 1 húslevest vagy 1 pörköltet. :(

A kérésem az lenne,hogy írjatok nekem mindenféle receptet,hogy ti hogyan csináljátok és majd ha anya melózik,akkor megpróbálom megfőzni őket,mert így reménytelen.

Barátom is van,és suli után oda költözök,ahol ő lakik,utána szeretnénk közös albérletbe menni,és tök ciki lenne,ha nem tudnék főzni. :(


Tényleg jöhet akármilyen recept.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat. :)



2013. júl. 21. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nagyon jól le van írva, böngéssz és főzz.

[link]


Nem szép anyukádtól, hogy nem tanít, mert igazán csak úgy lehet jól megtanulni főzni, ha nézed amikor valaki főz. Engem nagymamám tanított és sokat segített Horváth Ilona szakácskönyve is.

2013. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Keleti Csirke szárny


Hozzávalók:

2 kg csirke szárny vagy csirke felső comb.


Pác:

3evőkanál ketchup,

3 evőkanál szója szósz /sötét KINKOMANN márka/,

3 evőkanál édes CHILI SZÓSZ,

1 teáskanál /BBQ füstös por/ Magginak van ilyen,

3 evőkanál méz,


Minden alapanyagot kikeverünk 1 porcelán tálba, ebbe pácoljuk a szárnyakat. Egy vagy több éjszakára hűtőbe tesszük. Max 4 napot állhat a pácban! A tepsibe alufóliát teszünk, vékonyan kiolajozzuk, a csirke szárnyakat rátesszük és megsütjük.


RÁNTOTT CSIRKE SZÁRNY MÁJJAL FÜZVE


A nagymamám csinálta apukámnak gyerekkorában. Apukámnak még most is ez az egyik kedvence. a recepthez nem írok mennyiséget, mert ez az étel, amiből szerintem minden családban vagy sok, vagy kevesebb szárny kell .

Annyit vátoztattam rajta, hogy a májat majorannás tejbe áztatom a csirke szárnyat fokhagymás tejbe 1 éjszakára.

A májat és a szárnyat lecsepgtettem a tejtöl szárazra törlöm.

A csirkeszánnyiakba befűzöm, a csirke májat sózom, de csak a szárnyat. Hagyományos módon panírozom liszt, tojás, zsemlemorzsa majd bő forró olajban kisütöm. Van, amikor a zsemlemorzsába teszek szezám magot vagy saláta keveréket.


Harmonika burgonya


Személyenként 1db nagyobb burgonya


Varga Béles

20dkg cérna tésztát kifőzünk. Hideg vízzel leöblítjük. 1 kg túrót villával simára nyomkodunk, belekeverünk 3dl tejfölt .

5tojás sárgáját habosra keverünk 20dkg cukorral 1 kiskanál vaníliás cukorral.

5tojás fehérjét kemény habbá verünk.

Az összetört tejfölös túrót, a kikevert tojássárgáját, 15dkg mazsolát a kifőtt tésztát összekeverjük. Majd belekeverünk 2 evő kanál olajat. Hozzáadjuk a felvert tojáshabot. Tepsit olajjal kikenjük, majd 2db réteslapot beleteszünk, a réteslapra önjük a masszát. Másik 2db rétes lappal letakarjuk. A tetejét cukros tejföllel megkenjük.

50-60 perc alatt közepes sütöben készre sütjük



A burgonyákat alaposan megmossuk, a héját rajta hagyjuk. 1cm vastagságban beírdaljuk vigyázva arra, hogy a burgonyát ne vágjuk át teljesen. Oliva olajjal locsoljuk meg a burgonyákat. A bevágások közé is jusson, hogy ne száradjon ki sütés közben. A rések közé akár vékonyra vágott szalonnát, sajtot, lilahagymát is tehetünk tetszőlegesen variálva. Sütőben 40-50 perc alatt puhára sütjük.

2013. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Hát igen,de hiába mondom én h mutassa meg,hogy mit hogy kell,soha nem mutat semmit. :(

2013. júl. 21. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem baj ha így áll hozzá anyud !!!!: Hidd el ha elkezdesz főzni akkor jön majd magátol minden: és az olyan lesz ahogy te szereted te csinálod : Biztos vagyok benne ,hogy évek múlva anyud fog kérdezni tőled : Ha pedig valami balul sül el akkor se csüggedj : A konyhai bakik azért vannak ,hogy abban pillanatban jól felbosszantsanak évek múlva pedig már csak röhög raja az ember lánya !! Szurkolok neked !!! Ez 1 vastag tésztás pizza : Fiatal vagy biztos szeretitek a pizzát : A feltét ,pedig olyan amit te teszel rá ..

Pizza Hut Pizza tészta...


Hozzávalók

40 dkg liszt

2,5dkg élesztő

2 szem kockacukor

1kis kanál só

2evő kanál olaj

2dl langyos tej

A meglangyosított 1dl tejben feloldunk 2szem kockacukrot, 2,5dkg élesztőt

40dkg finomlisztet a tálba szitálunk, a közepébe mélyedést teszünk, beleöntjük az

Az élesztős tejet. Fakanállal összedolgozzuk. a massza tetejét is meg szórjuk, lisztel.

15-20 perc múlva hozzáadunk 2evő kanál olajat 1 kis kanál sót 1dl langyos tejet.

Jól kidolgozzuk, a tésztát 60 percig kelesztjük: Ha meg kelt pizza formába tesszük és 170 C _ón

30- 40 perc alatt készre sütjük.

A liszthez tehetünk pizza fűszer keveréket.

A széleibe jól olvadó sajtot hajtogathatunk.

2013. júl. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Engem nem tanitottak fozni, nem is foztek elottem, most megis imadok a konyhaban lenni. En 12 evesen kezdtem pennetesztara ontottem knorr(azthiszem) Bolognai alapot(vizzel kell fozni, de rajta van a tasakon) es ebbe nem tettem husit, hanem neha a vegen raktam hozza tonhalat. De anelkul is finom:D ekkor meg nagy slager volt nalam majdnem ugyanez a felallas, penneteszta(amugy mindegy milyen)ra tettem ugyanilyen zacsis sajtkremport.( tejjel vajjal kell osszefozni, ezt volt hogy egyszer a vajbol 10x annyit tettem hozza a valtoszam miatt, hat csodas lett az eredmeny:D...) szoval nalam ez a ketto volt az indito, egyebkent azota csak receptek alapjan csinalok mindent.

Kar, hogy anyukad nem tanit fozni, de egyedul is siman menni fog, ezen nem kell aggodni:) jo szorakozast!

19L

2013. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van egy oldal, a főzni akarok. hu, ott fülétől a farkáig bemutat minden fázist a legalapvetőbb dolgokban is. érdemes rákeresned.aztán csinálj anyunak egy meglepetéskaját, és közben beszélgessetek egy jót, hogy tulajdonképpen Te mit szeretnél. Az anyai tanácsok aranyat érnek, sokszor egy életen át elkísérnek a konyhában is.
2013. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én szívesen segítek neked,ha szeretnéd :) Imádok sütni-főzni. Küldök pár kedvencemet :) És amit szerintem egyszerű elkészíteni :) Csak neki kell állni :) : [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ha szeretnél valamit konkrétan kérdezni,írj nyugodtan privi üzit :) segítek amiben tudok :)

2013. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. ^^

Szép lassan kipróbálgatom az összes receptet. ^^

2013. júl. 21. 22:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!