Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütire szeretnék betűket...

Sütire szeretnék betűket írni, mit ajánlotok, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Linzer alapja lenne az egésznek, és egy-egy betű egy-egy sütire. A lényeg hogy szép legyen, és be kéne vonni valamivel, majd arra a betűk. Illetve nem muszáj bevonni, de gondolom úgy szebben mutat.

A bevonatra csokit gondoltam, viszont azzal sok a gond ha szépre szeretném, hogy sima is legyen, viszont ne is folyjon le. Így esetleg csoki helyett más ötlet lenne még?

A betűkhöz meg elsőre a glazúr jutott eszembe, de ha nektek lenne jobb ötlet, annak is örülnék. Csokira is gondoltam még esetleg de az meg jobban folyik, nem hiszem hogy olyan szépre meg lehet csinálni. Vagy az is eszembe jutott, hogy valami cukorkákkal kirakni a betűket, de olyan apró cukor amivel ezt meg lehet csinálni szerintem nemigen van.

Szóval minden ötletet szívesen olvasnék, ti hogy csinálnátok meg? :)


2013. júl. 14. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mézeskalácshoz használt egyszerű tojásfehérje porcukorral kikeverve, a legegyszerűbb megoldás. Habzsákba töltöd, és a legvékonyabb csőrrel tudsz betűt írni. Vagy egy zacskó sarkát ha levágod picikét, akkor az is megteszi. Ráadásul a fehérjemázt színezni is tudod sima ételfestékkel amilyenre szeretnéd. Jó szórakozást! :)
2013. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! :) És arra nincs ötleted mivel vonjam be a tetejét? Illetve a fehérjemáznak a sima folyékony ételfesték nem rontja el az állagát?
2013. júl. 15. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy-két csepp elég, az nem rontja. A cukor úgyis megköti száradás után. Az arányokat nem tudom, mennyi fehérje, mennyi porcukor, de valami receptes oldalon biztosan megtalálod. Biztos sikerül! :)
2013. júl. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, a receptjét tudom, mézeskalácsra is azt szoktam tenni. Amúgy max por alapú festéket rakok hozzá, van abból is itthon vagy 4 féle..:) Köszi mégegyszer!
2013. júl. 16. 07:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!