Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek ezekből? többi lent

Mit főzzek ezekből? többi lent

Figyelt kérdés

Nem tudok boltba menni,mert csak holnap kapok pénzt és ki kéne találnom valami kaját ,de nincs sok minden itthon .Segítsen valaki! Van valakinek valami ötlete?

ami itthon van:1/2kg hagyma,1kg krumpli,20dkg rizs,3db alma,1,5kg liszt,3 szelet kenyér,5 tojás ,fűszerek.

Segítsen valaki!!!



2013. júl. 2. 10:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

5-östől a 9-esnek!

Ha van elegendő tojásod, akkor a főtt krumplihoz rakhatsz még apróra vágott főtt tojást is, édesanyám úgy készítette és kelkáposzta-főzelékkel, vagy tökfőzelékkel tálalta nekünk.

2013. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

no szóval csináltam belőle:

krokettet sült hagymás szalonnával;almás slafrokot(almafánk);rizskókot;meg egy kis rántottlevest piritott kenyérkockával.

hát ez jött össze belőle,finom lett.

2013. júl. 2. 22:56
 13/16 anonim ***** válasza:

Köszi, biztosan fincsi lett!

Ezt az almás slafrok recepted megosztanád velünk?

2013. júl. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

az almás slafrok (lehet hogy csak nálunk hívták így a családban):bármennyi almát lehet hozzá venni 1-2db de lehet 1kg is,akkor több lesz,én fel szoktam sarabolni,apró 3szögekre vágni,de lehet reszelni is, és az egészhez csinálok egy 1 tojásos palacsintatésztát(picit! sürübb) abba keverem bele.a palacsintát lehet sima csapvízzel is csinálni,nem muszáj bele a tej.és ezt evőkanállal belekanalazom forró olajba,egyszerre ne tegyünk bele sokat mert meg kell fordítani is. papírtörlőre kiszedjük,és fahéjas cukorral tálaljuk.forrón és hidegen is egyaránt finom.én kimondottan savanyú almából szeretem,de ha az nincs 1 citrom levével meglocsolom vagy 2kk citromsavporral meszórom.

eszembe jutott,hogy ezt már valahol olvastam rántott alma névvel,ugyanez lesz belőle csak karikázni kell az almát hozzá. mindenkinek jó étvágyat kívánok hozzá!

aki kipróbálja irjon ízlett-e!

2013. júl. 3. 11:24
 15/16 A kérdező kommentje:
sőt ,hogy cifrázzuk egy kicsi isteni finom ananásszal is!!!
2013. júl. 3. 11:26
 16/16 anonim ***** válasza:
Köszi! Ez nagyon jól hangzik, még nem ismertem, de a napokban biztosan kipróbálom!
2013. júl. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!