Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Muffin tésztából lehet-e...

Muffin tésztából lehet-e tortát sütni?

Figyelt kérdés
Torta formában, sütőpapírral szeretnék tortát sütni, de muffin tésztából. Jó ötlet, jó lehet?? Átsül majd rendesen?
2013. júl. 1. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha muffin tésztát csinálsz, akkor miért nem állsz neki inkább egy piskóta tésztának vagy porból szeretnéd?

Amúgy én is csináltam már, hogy nem volt kedvem felverni a tojást, és muffin receptet használtam. Finom volt úgyis és átsült, de ha van idő, akkor tortának szerintem jobb a piskóta.

2013. júl. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Simán lehet csinálni! Én most valami gyümisre gundoltam, mellé még fagyival is feldobhatod! Nyami!
2013. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Mi már csináltunk és teljesen jó lett.:)
2013. júl. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Igen, lehet, én is csináltam már, nagyon egyszerű ugye a tészta, ezért maga torta is az lesz :) Én almás-fahéjasat csináltam anyukámnak :)
2013. júl. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, de van hátránya.

Pl a répatorta is muffintésztából van.


Annyi van vele, hogy ugyanúgy dagad, mint a kis formában, tehát a közepe extrém módon feljön, a széle nem annyira.

Tehát nem lesz egyenes a teteje.

Ez akkor fontosabb, ha még meg akarod kenni, vagy ilyesmi, mert akkor lehet hogy faragni kell belőle.

Meg ha sima szögletes tepsibe sütöd, akkor nem tudod egyformára felvágni, mert a közepe vastagabb.

Tortaformánál ez annyira nem számít, mert ott cikkre vágod, és úgy egyforma.

2013. júl. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!