Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány fokon kell sütni a...

Hány fokon kell sütni a grillcsirkét a grillsütőben? Nincs meg a használati utasítás, és nagyon rég csináltam.40-270-ig tudom állítani. És vajon nyitva kell hagyni résnyire az ajtaját? (Moulinex)

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ételeket általában jobb 170 fok ALATT készíteni.


Az ajtóval kapcsolatosan nem tudok nyilatkozni. Gondolom, ha nyitva hagyod, akkor több pára távozik, azaz szárazabb lesz a pipi. Ízlésed szerint.

2009. okt. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Grillcsirkét is?:) 170-re raktam.. De örülnék ha még írna valaki!
2009. okt. 2. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!

lehet már kész is vagy vele, de én 200 fokon szoktam előszőr 90 percig és még rápirítani 250-en 20 percig. légkeveréses Hauser sütő és én mindig mindenhez becsukom:D

remélem fini lett:D

2009. okt. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:)) Köszi. Na most olvasom, persze már meg is ettük a nagyját...:)) Végül felraktam 190 körülre, Aztán egy bő óra másfél után 220-ra kb, és még úgy is sokéáig pirongattam. Résnyire kinyitottam a grillt.


A lényeg: Siekrült, megsült!:)) Nagyon finom lett. Amikor sokáig nem pirult, de láttam hogy süldögél mert csöpög, már kezdtem megnyugodni... Igen nagy csirke volt, féltem, hogy hamar sültni kezd, és nem sül át...:) Köszönöm a válaszokat!

2009. okt. 2. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!